logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/12 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
دبير حمل ‌و ‌نقل ستاد اربعين اعلام كرد: تقسيم‌بندي استاني براي تردد منظم زائران اربعين حسيني

دبیر حمل ‌و ‌نقل ستاد اربعین اعلام كرد: تقسیم‌بندی استانی برای تردد منظم زائران اربعین حسینی

مدیركل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی از تقسیم‌بندی استانی برای ورود و خروج زائران اربعین حسینی از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه خبر داد و گفت: طبق مصوبه ستاد اربعین همه زائران فقط می‌توانند از مرزهای ثبت شده در ویزای خود خارج و وارد شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، محمدجواد عطرچیان افزود: در راستای برقراری نظم در تردد و رفاه حال زائران اربعین حسینی طبق مصوبه ستاد اربعین، همه زائران استان‌های شمال و شمال غرب از مرز مهران، استان‌های مركزی و شمال شرقی از مرز شلمچه و چزابه و استان‌های جنوبی و جنوب شرق از مرز شلمچه عبور كنند.

وی گفت: طبق مصوبه ابلاغی ستاد اربعین به استان‌ها، زائران در زمان برگشت نیز باید از مرزهای زمان رفت خود به كشور بازگردند و هیچ‌كس از این قاعده آن مستثنی نیست.

دبیر حمل ‌و ‌نقل ستاد اربعین تأكید كرد: این تقسیم ‌بندی باید از سوی همه زائران رعایت شود و طبق مهر مندرج در روادید، زائر نمی‌تواند از مرز دیگری وارد یا خارج شود، زیرا هیچ‌گونه سرویسی برای دسترسی به سایر مرزها در استان‌های سراسر كشور پیش‌بینی نشده است.

عطرچیان با اشاره به شلوغی مرز مهران در سال گذشته خاطرنشان كرد: 60 درصد جمعیت از مهران و 40 درصد از دو مرز دیگر به كشور عراق رفتند و 70 درصد زائران از مرز مهران و 30 درصد از شلمچه و چزابه به كشور بازگشتند.

وی به هدف اصلی اجرای این طرح اشاره كرد و گفت: تقسیم‌بندی تردد از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای جلوگیری از طولانی شدن مدت انتظار و تشكیل صف‌های طولانی انجام شد و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، 42 درصد زائران از مرز مهران و 58 درصد از مرزهای شلمچه و چزابه از كشور خارج و وارد خواهند شد.

مطالب مشابه