logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/12 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مدير ستاد عمليات شمسا در عراق خبر داد؛ توقف اعزام كاروانهاي زيارتي عتبات از 12 تا 22 صفر

مدیر ستاد عملیات شمسا در عراق خبر داد؛ توقف اعزام كاروانهای زیارتی عتبات از 12 تا 22 صفر

مدیر ستاد عملیات شمسا در عراق از توقف اعزام كاروانهای زیارتی به عتبات عالیات از دوازدهم تا بیست و دوم ماه صفر خبر داد و گفت: امكانات ستاد شمسا به زائران در ایام اربعین در اختیار ستاد مركزی اربعین خواهد بود.

مرتضی نصراللهی مدیر عملیات ستاد شمسا در عراق در گفت وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع‌رسانی حج از كربلای معلا از توقف اعزام كاروانهای زیارتی از دوازدهم تا بیست و دوم ماه صفر (22 آبان ماه تا دوم آذر) به مناسبت ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.

وی افزود: در ایام اربعین به دلیل ازدحام زائران، ورود كاروانها با سختی و ارائه خدمات به كندی انجام می شود كه این امر سبب عدم اجرای تعهدات ستاد شمسا به زائران شده و رضایتمندی زائران برآورده نخواهد شد، از این رو همچون سال گذشته تصمیم گرفته شد كه اعزام كاروانهای زیارتی در ایام اربعین متوقف شود.

مدیر عملیات ستاد شمسا در عراق با اشاره به اینكه از بیست و سوم صفر برابر با سوم آذر اعزام كاروانهای زیارتی از سر گرفته می شود، تصریح كرد: خدمات و امكانات این ستاد در ایام تعطیلی اعزامها به طور محدود در اختیار زائران قرار می گیرد و برنامه ریزی این امر نیز از سوی شركت شمسا در تهران انجام می شود.

وی در ادامه با بیان اینكه از روز تاسوعا تاكنون روزانه به طور متوسط 85 تا 103 كاروان برای زیارت اعتاب مقدسه وارد عراق شدند، سیاست جدید ستاد شمسا را استفاده از هتل های با كیفیت مناسب تر و برنامه ریزی برای اسكان زائران با توجه به ظرفیت این هتل ها عنوان كرد كه رضایت زائران را نیز به دنبال داشته است.

نصراللهی مشاركت های مردمی را در ایام اربعین حسینی بسیار پررنگ خواند و با اشاره به خدمات رفاهی مناسبی كه از سوی مردم عراق برای پذیرایی از زائران صورت می گیرد، یادآور شد: امكانات لازم برای اسكان زائران ایرانی در كربلا و نجف و نقاط مرزی در نظر گرفته شده است.

مطالب مشابه