logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رئيس پليس اداره گذرنامه: 42 هزار گذرنامه هر روز صادر مي شود

رئیس پلیس اداره گذرنامه: 42 هزار گذرنامه هر روز صادر می شود

رئیس اداره صدور گذرنامه گفت: این اداره از اول محرم تاكنون با افزایش تقاضا برای صدور گذرنامه مواجه است و در زمان حاضر نیز هر روز 42 هزار گذرنامه صادر می شود.

به گزارش پایگاه  خبری پلیس، سرهنگ نقد علی شریفی افزود: آمار تقاضای صدور گذرنامه همزمان با آغاز محرم امسال در هر روز حدود 25 هزار تن بوده كه این تقاضا در زمان حاضر به 42 هزار تن در روز رسیده است.

رئیس اداره صدور گذرنامه افزود: صدور گذرنامه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است؛ همچنین فرایند صدور آن از زمان تحویل مدارك به دفاتر پلیس +10 تا تحویل به متقاضیان 72 ساعت ، زمان می برد.

این مقام ارشد انتظامی در عین حال به این نكته هم اشاره كرد كه خوشبختانه مردم در خصوص اخذ گذرنامه به توصیه های پلیس توجه داشته اند.

شریفی ادامه داد: آمار تقاضا برای صدور گذرنامه در سنوات گذشته با نزدیك شدن به اربعین افزایش می یافت ، طوری كه در روزهای پایانی با طیف وسیع تقاضا مواجه می شدیم و این روند در افزایش فشاركاری به مراكز خدمات انتظامی و گذرنامه نیز موثر بود اما امسال حجم تقاضای مردم مدیریت و تقاضا برای صدور گذرنامه از ابتدای محرم آغاز شده است.

وی گفت : زوار توجه كنند كه مدت اعتبار گذرنامه كمتر از 6 ماه نباشد و كسانی كه قصد اقدام برای اخذ یا تمدید گذرنامه دارند این روند را به روزهای نزدیك به راهپیمایی بزرگ اربعین موكول نكنند.

شریفی همچنین در ادامه افزود: امكان جعل و تقلب با الكترونیكی شدن روند صدور گذرنامه در این فرایند به حداقل رسیده است؛ ضمن اینكه لازم است هموطنان از قرار دادن گذرنامه در همجواری دستگاه های دیجیتالی خودداری كنند چراكه در گذرنامه شناسه ای به شكل تراشه وجود دارد كه ممكن است همجواری با دستگاه های دیجیتالی این شناسه را مخدوش كند.
 

مطالب مشابه