logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رئيس سازمان حج و زيارت: ركورد ثبت‌نام روزانه در سماح شكست/ تعداد متقاضيان از ۷۰۰ هزار نفر گذشت

رئیس سازمان حج و زیارت: ركورد ثبت‌نام روزانه در سماح شكست/ تعداد متقاضیان از ۷۰۰ هزار نفر گذشت

«سعید اوحدی » با بیان اینكه استقبال مشتاقان زیارت اربعین برای نام‌نویسی در سماح همچنان رو به افزایش است، گفت: روز گذشته (دوشنبه) شاهد ركورد ثبت‌نام بیش از ۷۰ هزار نفر در سامانه سماح بوده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حج و زیارت «سعید اوحدی» روز سه‌شنبه (۱۱ آبان) از ثبت‌نام بیش از ۷۰۰ هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: تعداد ثبت‌نام كنندگان در سماح نسبت به مقطع زمانی مشابه در سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است.

وی در سخنانش به استقبال كم‌نظیر مشتاقان زیارت اربعین برای نام‌نویسی در سامانه سماح طی روزهای گذشته اشاره كرد و افزود: امیدواریم بر اساس پیش‌بینی ستاد مركزی اربعین، پذیرای حداقل دو میلیون زائر در ایام اربعین امسال باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینكه ۱۶ مركز كنسولگری ثابت و موقت كشور عراق كه كار صدور ویزای زائران اربعین را بر عهده دارند، با جدیت و بعضا به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌كنند، توضیح داد: خوشبختانه روند صدور ویزا سرعت بسیار خوبی پیدا كرده و با هماهنگی‌های صورت گرفته، امیدواریم همه زائران با صدور به موقع ویزا در مراسم پیاده‌روی اربعین و بزرگترین همایش مذهبی دنیا حضور داشته باشند.

اوحدی به زائرانی كه در سماح ثبت‌نام كردند، توصیه كرد: این عزیزان در اولین فرصت مدارك خود را به دفاتر خدمات زیارتی برای انجام مراحل صدور ویزا تحویل دهند، همچنین مشتاقان زیارت اربعین كه تاكنون نسبت به ثبت‌نام اقدام نكرده‌اند، هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام در سامانه سماح اقدام كرده و ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موكول نكنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینكه روز گذشته (دوشنبه) ركورد ۷۰ هزار نفری ثبت‌نام در سامانه سماح را شاهد بوده‌ایم، گفت: به نظر می رسد در روزهای آینده ترافیك زیاد مراجعه‌كنندگان به سامانه ثبت‌نام را داشته باشیم كه البته با تمهیدات اندیشیده شده تاكنون مشكل فنی در این سامانه وجود نداشته و در آینده نیز وجود نخواهد داشت.

اوحدی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد مركزی اربعین هماهنگی با نیروی مقاومت بسیج، سازمان راهداری كه مسئولیت كمیته حمل و نقل را بر عهده دارند و سازمان حج و زیارت صورت گرفته است تا برای متقاضیانی كه خواستار اعزام كاروانی هستند، این برنامه‌ریزی و تسهیلات در نظر گرفته شود تا این عزیزان از شهرهای محل سكونت خود با هزینه‌ای كه پرداخت خواهند كرد، به مرزهای كشور اعزام شوند.

وی به مشتاقان زیارت اربعین توصیه كرد: همانگونه كه در سامانه سماح نیز این امكان وجود دارد، زائران حتی‌المقدور در قالب گروهی ثبت‌نام كنند و عمودهای مسیر نجف تا كربلا را كه در واقع شاخص‌های این مسیر است، برای هماهنگی گروه در نظر بگیرند تا اعضای گروه از هم جدا نشوند.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به زائران اربعین توصیه كرد: زائران با حداقل امكانات لازم و ضروری راهی این سفر شوند، كفش راحت بپوشند و وسایل اولیه و شخصی خود را به همراه داشته باشند. همچنین با توجه به تأكید ستاد مركزی اربعین كه این امكان بر اساس مصوبات ستاد مركزی در سامانه سماح لحاظ شده، زائران نسبت به تحت پوشش قرار گرفتن بیمه اقدام نمایند تا با آرامش خیال در این همایش عظیم معنوی شركت كنند.

اوحدی ضمن تقدیر از تلاش‌های رسانه ملی و رادیو اربعین در حوزه اطلاع‌رسانی، به مشتاقان حضور در همایش پیاده‌روی اربعین توصیه كرد كه این عزیزان یك رادیو جیبی در سفر همراه داشته باشند تا از این طریق از اخبار و اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های ستاد مركزی اربعین و كمیته های اربعین مطلع شوند.
 

مطالب مشابه