logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ثبت نام در سامانه سماح براي همه زايران امكان پذير شد

ثبت نام در سامانه سماح برای همه زایران امكان پذیر شد

با توجه به اینكه طبق مصوبه ستاد مركزی اربعین تمامی زائرینی كه قصد شركت در مراسم اربعین سال جاری را دارند می بایست در سامانه سماح ثبت نام نماید، به اطلاع می رساند این قابلیت هم اكنون در سامانه سماح فراهم گردیده است تا حتی زائرینی هم كه روادید خود را خارج از سامانه سماح دریافت نموده اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه كارگزاری (مبلغ 100.000ریال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام كرد: مشتاقان زیارت اربعین كه ویزای خود را خارج از سامانه سماح دریافت كرده اند، بدون پرداخت حق كارگزاری اطلاعات خود را در سامانه سماح درج نمایند و با پرداخت هزینه بیمه و خدمات درمانی، از این خدمات بهره مند گردند.

با توجه به اینكه طبق مصوبه ستاد مركزی اربعین تمامی زائرینی كه قصد شركت در مراسم اربعین سالجاری را دارند می بایست در سامانه سماح ثبت نام نماید، به اطلاع می رساند این قابلیت هم اكنون در سامانه سماح فراهم گردیده است تا حتی زائرینی هم كه روادید خود را خارج از سامانه سماح دریافت نموده اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه كارگزاری (مبلغ 100.000ریال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام نمایند.

بدیهی است با توجه به اینكه طبق نظر ستاد مركزی اربعین بیمه و خدمات درمانی الزامی می باشد این دسته از زائرین با ثبت نام در سامانه می بایست هزینه بیمه و خدمات درمانی (248.000ریال) را پرداخت نمایند. همچنین چنانچه ثبت نام زائر توسط دفتر زیارتی انجام شود مبلغ 20.000ریال نیز به عنوان حق الزحمه ثبت نام به حساب كارگزار بر مبلغ فوق افزوده و واریز خواهد شد.

لازم به ذكر است در سامانه سماح به صورت پیش فرض برای همه ثبت نام كنندگان تیك اخذ روادید درج شده است لیكن چناچه زائر تقاضای روادید نداشته باشد می تواند تیك گزینه اخذ روادید را بردارد.

برای ورود به سامانه سماح اینجا را كلیك نمایید.

مطالب مشابه