logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
امام جمعه قم: حركت بزرگ اربعين، الگوي كار مخلصانه براي خداست

امام جمعه قم: حركت بزرگ اربعین، الگوی كار مخلصانه برای خداست

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با یادآوری عظمت اربعین حسینی گفت: اربعین، حركتی عظیم است كه به صورت خالصانه انجام می شود، از این رو هر ساله بر عظمت آن افزوده می شود.

جت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در دیدار با اعضای ستاد اقامه نماز استان قم در سالن محراب حرم مطهر گفت: یكی از نقاط مثبت در حركت الهی، اقامه نماز و اهتمام به این امر می باشد. نماز فریضه واجبی است كه بر عهده همه انسان هاست، بر خلاف زكات و خمس و حج كه شرایط خاصی برای مكلفین دارد.

وی با بیان اینكه این مساله دلالت بر اهمیت فریضه نماز است، گفت: در معارف دینی، از نماز به عمود دین یاد می شود؛ در گذشته از عمود به عنوان پایه اساسی و ستون خیمه یاد می شده و شارع مقدس نیز دین را فضایی مانند خیمه تشبیه كرده كه درون این خیمه مجموعه ای از ارزش ها، ‌خصلت ها ‌و دستورات احكام وجود دارد و عمود یا همان ستون خیمه، نماز است كه خیمه بر آن استوار می باشد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها افزود: هر خیمه ای كه عمود آن برداشته شود تمامی جوانب آن از بین خواهد رفت و ‌جان مایه اصلی نماز ولایت حضرت علی علیه السلام و نهی از فحشا می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در ادامه خاطر نشان كرد: اگر مدیریت قابل توجهی در اقامه نماز انجام شود -در عین محدودیت امكاناتی كه وجود دارد- می توان كارهای خوبی انجام داد. اعتقاد و باور دینی و امید بخشی مدیریت اقامه نماز و هماهنگی بین مجموعه های برگزار كننده نماز می تواند موفقیت های بیشتری را در مسیر اقامه این فریضه الهی داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به وجود امور معنوی در پیاده روی اربعین، گفت: زیبایی هایی در پیاده روی اربعین وجود دارد كه توان و امكان نمایش دادن ندارد و فقط انسان بروز و ظهور آن را مشاهده می كند.
اربعین، حركتی عظیم است كه به صورت خالصانه انجام می شود، از این رو هر ساله بر عظمت آن افزوده می شود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها افزود: هر حركتی كه برای خدا باشد خداوند نیز بركت می دهد. لذا روح حركت باید برای رضای خداوند باشد.

امام جمعه قم افزود: اهمیت دادن به روح نماز توسط مسئولین اقامه نماز امری مهم و تاثیر گذار است و در این عرصه، اقامه نماز در اول وقت،‌ توجه به كلمات نماز و دقت و تمركز در معانی آن ها و حضور قلب می تواند تاثیرگذاری بیشتری دارد.

مطالب مشابه