logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مطمئن ترين روش دريافت ويزاي اربعين

مطمئن ترین روش دریافت ویزای اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت در تشریح فعالیت كمیته اعزام اربعین گفت: برای پذیرش زائران اربعین سامانه سماح ایجاد شده كه این سامانه مطمئن ترین مسیر ثبت نام برای اخذ ویزای زائران اربعین است و در واقع رابط سازمان حج و زیارت با بیش از 2200 دفتر خدمات زیارتی در سراسر كشور برای انجام فرآیند مقدمات صدور ویزای زائران است.

رئیس سازمان حج و زیارت در مراسم تكریم و معارفه مدیران پیشین و جدید حج و زیارت استان البرز نسبت به فعالیت سودجویان در سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم و جعل روادید اربعین هشدار داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس «سعید اوحدی» روز شنبه، در مراسم تكریم و معارفه مدیران سابق و جدید حج و زیارت استان البرز كه با حضور مسئولین این استان ، مسئول نماینده بعثه مقام رهبری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و كارگزاران زیارتی استان البرز در محل اداره حج و زیارت البرز كه همزمان با سالروز شهادت شهید فهمیده برگزار شد، گفت: زمان به سرعت در حال عبور است و بر اساس احادیث هر لحظه ای كه از عمر ما می گذرد به لحظه حساب نزدیكتر می شویم و گاهی ما انسان ها از قبول این واقعیت دوری می كنیم .

رئیس سازمان حج در سخنانش به دیدار مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب بعد از حج سال گذشته اشاره كرد و گفت: بعد از فاجعه منا خدمت معظم له رسیدیم، ایشان در این دیدار به واقعه عاشورا و حضور حضرت زینب(س) بر پیكرهای بی سر امام حسین (ع) و یارانشان اشاره داشتند كه حضرت زینب(س) بعد از مشاهده این صحنه فرمودند "ما رایت الا جمیلا" و این در حالی بود كه ما مصائب فاجعه غمبار منا و حادثه مسجد الحرام را پشت سر گذاشته بودیم و 477 شهید مظلوم هموطن خود را از دست داده بودیم.

مهندس اوحدی در سخنانش با اشاره به كلام نورانی پیامبر اسلام(ص) كه فرمودند خدایا توفیق به ما بده تا پدیده های خلقت را جوهر و كنهش را درك كنیم ، ادامه داد: شاید رهبری با این مثال می خواستند از این ظاهر غمبار فاجعه منا ما را به باطن زیبای آن رهنمون فرمایند و ما طی این مدت در دیدار با خانواده های معظم شهدای مظلوم منا و شنیدن سجایای اخلاقی شهدا به این باطن زیبا پی برده ایم.

رئیس سازمان حج و زیارت در سخنانش به عظمت جایگاه خدمت به زائران خانه خدا و اعتاب مقدسه اشاره كرد و گفت: در دیداری كه چند ماه گذشته با یكی از مراجع عظام تقلید داشتم ایشان به بنده امر فرمودند در دیدار با خادمان زوار این حدیث قدسی كه می فرماید "هركسی كه امام حسین(ع) را در كربلا زیارت كند همانند كسی است كه خداوند را در عرش زیارت كرده باشد" را ذكر كنم و شما عزیزان به چنین افرادی خدمت می كنید.

رئیس سازمان حج با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص سفر اربعین بیان كرد: ستاد مركزی اربعین در وزارت كشور تا كنون 18 جلسه تشكیل داده كه این ستاد شامل 13 كمیته است و سازمان حج و زیارت مسئولیت كمیته اعزام را بر عهده دارد.

وی در تشریح فعالیت كمیته اعزام اربعین گفت: برای پذیرش زائران اربعین سامانه سماح ایجاد شده كه این سامانه مطمئن ترین مسیر ثبت نام برای اخذ ویزای زائران اربعین است و در واقع رابط سازمان حج و زیارت با بیش از 2200 دفتر خدمات زیارتی در سراسر كشور برای انجام فرآیند مقدمات صدور ویزای زائران است.

رئیس سازمان حج نسبت به سوء استفاده اخیر سودجویان از احساسات پاك مشتاقان زیارتی اشاره كرد كه در زمینه جعل ویزای اربعین اقدام كرده اند و گفت: خوشبختانه دستگاه های نظارتی و پلیس فتا در این حوزه وارد شده و با متخلفین برخورد قانونی شده و فعالان دو شبكه جعل ویزای اربعین دستگیر شده اند.

وی در سخنانش به پیروزهای ارتش و نیروهای مردمی و حشد الشعبی عراق در مقابله با گروه های تكفیری اشاره كرد و پیروزی نهایی ملت عراق را آرزو كرد.

مهندس اوحدی در این مراسم از زحمات سید مرتضی حسینی و فرشاد ایروانی مدیران اسبق و سابق حج و زیارت استان البرز تقدیر كرد همچنین برای عباس دمیرچی مدیر جدید حج و زیارت استان البرز آرزوی توفیق كرد.

مطالب مشابه