logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رييس هيأت دوچرخه‌سواري قم: دوچرخه سواران قمي تا كربلاي معلا ركاب مي زنند

رییس هیأت دوچرخه‌سواری قم: دوچرخه سواران قمی تا كربلای معلا ركاب می زنند

رییس هیأت دوچرخه‌سواری قم به تبیین ابعاد مختلف برگزاری دوچرخه‌سواری از شهر قم تا كربلای معلا پرداخت و گفت: هدف اصلی از برگزاری این طرح بزرگداشت ایام اربعین حسینی و معرفی ورزش سالم دوچرخه‌سواری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، محمدكاظم حججی در تبیین ابعاد مختلف برگزاری دوچرخه‌سواری از شهر قم تا كربلای معلا پرداخت و گفت: هدف اصلی از برگزاری این طرح بزرگداشت ایام اربعین حسینی و معرفی ورزش سالم دوچرخه‌سواری است.

رییس هیأت دوچرخه‌سواری قم با اشاره به این‌كه دوچرخه‌سواری اربعین 10 روز قبل از اربعین حسینی شروع می‌شود، اظهار داشت: هیأت دوچرخه‌سواری این طرح را فقط تا مرز مهران پیگیری می‌كند و مسؤولیت امور دوچرخه‌سواران در عراق به عهده دوچرخه سواران است.

حججی بابیان این‌كه در گروه دوچرخه‌سواری از همه اقشار جامعه در رده‌های سنی 14 سال به بالا نام نویسی به‌عمل‌آمده است، عنوان داشت: افراد شركت‌كننده در این گروه كه از دو گروه «هم ركابان» به مسؤولیت آقای جعفری و گروه «ترمادو» به مسؤولیت آقای حائری تشكیل‌شده است نهایتاً 14 نفر هستند كه به‌صورت یك گروه منسجم مسیر را از شهر قم تا كربلای معلا ركاب می زنند.

برگزاری تمرین دوچرخه سواری و كسب امتیاز لازم

وی با اشاره به اینكه افراد شركت‌كننده باید از آمادگی جسمانی لازم برخوردار باشند، گفت: شركت‌كنندگان برای به دست آوردن مهارت لازم باید در تمرین‌هایی كه از سوی هیأت دوچرخه‌سواری برگزار می‌شود حاضر شوند و مراحل تمرین را به آخر برسانند؛ بنابراین كسانی كه در این تمرین‌ها امتیاز لازم را كسب نكنند نمی‌توانند در این طرح شركت كنند.

رییس هیأت دوچرخه‌سواری قم به تبیین چگونگی حركت دوچرخه‌سواران در طول مسیر از قم تا كربلای معلا پرداخت و ادامه داد: قانون برای شركت‌كنندگان هنگام طی مسیر این است كه باهم حركت كنند و در هر 30 یا 40 كیلومتر ایستگاه بر پا كنند؛ این اقدام به منظور حفظ هیأت تعریف و برای طرح ركاب زنی تدارك دیده شده است تا افرادی كه عقب‌مانده‌اند خودشان را به محل ایستگاه برسانند.

وی افزود: امكانات رفاهی پیش بینی شده برای شركت‌كنندگان فقط تا مرز مهران برنامه‌ریزی‌شده و دوچرخه‌سواران در عراق برای بهره گیری از امكانات رفاهی از موكب‌هایی كه در مسیر پیاده روی موجود است استفاده خواهند كرد.

مطالب مشابه