logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در مستند وقايع پس از عاشورا مطرح شد؛ حمايت بعثه مقام معظم رهبري از برنامه هاي فرهنگي معرفت افزا و بصيرت آفرين

در مستند وقایع پس از عاشورا مطرح شد؛ حمایت بعثه مقام معظم رهبری از برنامه های فرهنگی معرفت افزا و بصیرت آفرین

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: بعثه مقام معظم رهبری از هر برنامه ای كه در راستای معرفت افزایی و بصیرت آفرینی زائران، مردم و مسلمانان جهان تولید شود، حمایت معنوی می كند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی با حضور در مستند وقایع پس از عاشورا كه از سوی شبكه تلویزیونی افق در حال ساخت است، از سیاست های بعثه مقام معظم رهبری در زمینه توسعه فعالیتهای فرهنگی سخن گفت.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه ماكت بازسازی شده واقعه عاشورا در كربلا یادآور شد: این نمایشگاه تا حدودی خلأ كمبود برنامه های هنری بصری واقعه عاشورا را رفع كرده است، اما باید توجه داشت كه رسالت بزرگ متخصصان رسانه ای بازخوانی واقعه عاشورا به صورت سمعی و بصری است.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق با بیان اینكه امام حسین علیه السلام با نثار خون خود در روز عاشورا ولایت غدیر و اسلام علوی را احیا كردند، اظهار داشت: حضرت زینب سلام الله علیها و امام سجاد علیه السلام در طول مسیر كربلا به شام و شام به كربلا، وقایع عاشورا را بازخوانی كردند.

وی ساخت ماكت حرم سیدالشهدا و حضرت عباس علیهم السلام از سوی مجتمع فرهنگی مهدیون كرج را؛ كار ارزشمندی توصیف كرد و با تأكید بر بررسی عالمانه و كارشناسانه واقعه عاشورا، افزود: تداوم این حركت نقش بسیار ارزشمندی در معرفت و بصیرت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی گفت: هر اندازه پیامها و درسهای عاشورا برجسته شود، پیوند آن با جامعه امروز بیشتر خواهد شد.

وی تصریح كرد: باید پیوند دیروز و امروز را نشان دهیم تا تاریخ آینه امروز باشد كه آنچه امروز با نام اسلام آمریكایی در مقابل اسلام ناب محمدی قرار دارد ادامه اسلام اموی در مقابل اسلام علوی است كه در واقعه عاشورا یزیدیان در برابر امام حسین علیه السلام صف آرایی كردند.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به سیاستهای حمایتی بعثه در این زمینه خاطرنشان كرد: بعثه مقام معظم رهبری، با حمایت، تقویت و ترغیب هر برنامه ای كه در راستای افزایش معرفت و بصیرت زائران، مردم و مسلمانان صورت گیرد، راه ها را برای توسعه این برنامه ها باز می كند.

مطالب مشابه