logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
طلايه داران اربعين از فاو حركت كردند

طلایه داران اربعین از فاو حركت كردند

نخستین گروه از عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) از جنوبی ترین و دورترین نقطه عراق ، به عنوان طلایه داران زیارت اربعین حسینی، روز یكشنبه پای پیاده به سمت كربلا راه افتادند، تا آغاز گر پیاده روی میلیونی حسینی باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از بصره، امسال نیز مانند سالهای گذشته اهالی استان بصره با تجمع در منطقه 'راس البیشه' در بندر 'فاو' و در دهانه خلیج فارس، مراسم ویژه اربعین را آغاز كردند .

در این مراسم طبق سنت هر ساله ، جمعی از نمایندگان مراجع دینی و مسئولان محلی و اهالی منطقه حضور داشتند و فرزند آیت الله سید سعید حكیم از مراجع چهارگانه نجف در جمع آنان سخن گفت و سپس یكی از اهالی منطقه با حمل پرچمی سیاه، در پیشاپیش ده ها نفر از زائران اربعین در جاده منتهی به كربلا به راه افتاد.

در مراسم آغازین زیارت اربعین امسال گروهی از زائران ایرانی هم حضور داشتند و یكی از زائران از اهالی شهر اهواز ،پرچم سرخ رنگ بزرگی را حمل می كرد كه بر آن شعار 'حسینیون لن نركع' نقش بسته بود.

این گروه طلایه داران زیارت عاشورا هستند كه در روزهای آینده هرچه به كربلای معلا نزدیك می شوند، برتعدادشان افزوده می شود.

مراسم پیاده روی زیارت عاشورا هر ساله از دهه اول ماه صفر (بین نهم تا دهم) شروع می شد و امسال مقام های عراقی پیش بینی كرده بودند كه این مراسم از اول ماه صفر سالجاری شروع شود، با اینحال حركت پیاده روی اربعین ، امسال یك روز زودتر از پیش بینی مقام های عراقی شروع شده است.

مقام های عراق سال گذشته اعلام كرده بودند كه بیش از 20 میلیون زائر از استان های مختلف عراق و سراسر جهان در مراسم اربعین شركت داشتند.

پیاده روی اربعین بزرگترین حركت انسانی مسالمت آمیز در جهان است كه تنها بار معنوی دارد و شركت كنندگان در این پیاده روی، با این اقدام خود ، میثاق دائمی خود را با حركت ظلم ستیزانه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نوه پیامبر و فرزند علی(ع) و فاطمه (س) و همدردی با حضرت زنیب(س) تجدید می كنند.
مسئولان محلی در استان بصره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیش بینی كرده اند كه كاروان های ایرانی زیارت اربعین نیز بزودی به مرزهای عراق در جنوب این كشور برسند.
 

مطالب مشابه