logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
سخنران بعثه مقام معظم رهبري: سختي هاي سفر زيارتي اربعين طعم آن را شيرين مي كند

سخنران بعثه مقام معظم رهبری: سختی های سفر زیارتی اربعین طعم آن را شیرین می كند

حجت الاسلام كاردان با بیان اینكه خداوند لطف خود را بر زائران پیاده امام حسین (ع) تمام كرده است، گفت: هرچه سفر زیارتی اربعین با سختی های بیشتری همراه باشد، طعم آن شیرین تر می شود.

حجت الاسلام حسین كاردان در مراسم عزاداری بعثه مقام معظم رهبری در سرداب علقمی كه با حضور پرشور زائران حسینی برگزار شد، گفت: هرچه سفر زیارتی اربعین با سختی های بیشتری همراه باشد، طعم آن شیرین تر می شود.

وی در ادامه با بیان اینكه خداوند متعال لطف خود را بر زائران پیاده امام حسین (ع) تمام كرده است، بر مداوم صلوات بر پیامبر در طول سفر تأكید كرد و افزود: درود بر پیامبر سبب پاكی و قبولی اعمال، اجابت دعاها، كفاره گناهان، نورانی شدن در قیامت و راه پیدا كردن به بهشت می شود.

سخنران بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به آثار و فضایل شب زنده داری، گفت: آنان كه توفیق شب زنده‌داری نصیبشان می‌شود و قطره‌ای از محبت پروردگار بر مشام جانشان رسیده است، تمام دنیا و آنچه در آن است، در نظرشان كوچك و حقیر است.

وی زائران را در این فرصت اندك زیارت به شب زنده داری و خواندن نماز شب دعوت كرد و گفت: عبادت و راز و نیاز با خداوند متعال، آن هم در دل تاریك شب، افزون بر لذّت فوق العاده و غیر قابل وصف، نه تنها در دنیا انسان را به عزت و نیكی می رساند، بلكه آخرت او را تضمین می كند.

حجت الاسلام كاردان با بیان اینكه دنیا پل رسیدن به آخرت است، اظهار داشت: انسانها چهار دسته هستند؛ برخی هم طالب دانیا هستند و هم طالب آخرت، افرادی دنیا را بدون آخرت می خواهند، گروهی نه دنیا دارند و نه آخرت كه اینها خاسران دنیا و آخرت هستند و دسته چهارم؛ آنچه را نیاز دارند برای رضای خدا می بخشند.

وی از شهدای كربلا به عنوان گروه چهارم نام برد و با بیان اینكه یاران امام حسین علیه السلام جان خود را برای رضا خدا و دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام نثار كردند، افزود: حضرت عباس علیه السلام كه جان شیرین خود را اینگونه نثار كرد، از چنان مقامی برخوردار است كه جمیع شهدا به آن غبطه می خورند.

مطالب مشابه