logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/09 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
درخواست سركنسول ايران در كربلا از بيماران

درخواست سركنسول ایران در كربلا از بیماران

سركنسول ایران در كربلا گفت: بیماران قلبی، دیالیزی ،‌ دیابتی و كهنسالان امسال با توجه به مشكلات موجود در مراسم پیاده روی اربعین شركت نكنند.

حسینیان سركنسول ایران در كربلا در مورد آخرین وضعیت این شهر قبل از برگزاری مراسم اربعین گفت: موكب ها در حال راه اندازی است و این شهر آماده پذیرایی از میلیون ها زائر اربعین می شود اما مهمترین موضوع برای زائرانی ایرانی این است كه بدانند عراق یك كشور خارجی است و ضوابط خودش را دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته بسیاری از هموطنان بدون مدرك و با این توجیه كه عراق همسایه ما است و روابط خوبی داریم وارد این كشور شدند. تمامی این دلایل صحیح است اما عاملی نیست كه برخلاف قانون عمل كنیم باید به قوانین این كشور احترام گذاشت.

حسینیان از زائران خواست در تعاملات روزانه در عراق برخی الفاظ را به كار نبرند چرا كه بیشتر مردم عراق فارسی را بلد هستند و احترام به میزبان باید رعایت شود.

سر كنسول ایران در كربلا از زائران خواست پس از حضور در عراق و شهر كربلا، ابتدا كارت هتل را دریافت كنند و بعد به زیارت بروند.

وی ادامه داد: در سال گذشته بسیاری از زائران در موكب ها و هتل ها چمدان‌هایشان را رها كرده و به سمت حرم رهسپار می شدند اما ساعتی بعد هتل را گم كرده و دچار مشكلاتی می شدند.

حسینیان در پایان از بیماران قلبی، دیالیزی ، دیابتی و كهنسالان خواست در مراسم اربعین امسال شركت نكنند و پس از برگزاری این مراسم در زمان مناسب به كربلا مسافرت كنند.

مطالب مشابه