logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/09 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
17 روز تا پايان مهلت ثبت‌نام اربعين

17 روز تا پایان مهلت ثبت‌نام اربعین

17روز تا پایان مهلت ثبت نام در سامانه سماح برای شركت در مراسم پیاده روی اربعین باقی مانده است.

تا صبح امروز (شنبه - ۸ آبان) - حدود ۵۶۰ هزار نفر برای پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام كرده‌اند. سازمان حج و زیارت ۲۴ آبان ماه را آخرین زمان ثبت‌نام در سامانه سماح تعیین كرده است.

طبق اعلام ستاد اربعین، شركت در مراسم امسال و دریافت ویزا فقط از طریق سامانه سماح امكان‌پذیر است. وزارت خارجه نیز تاكید كرده خروج زائران از ایران بدون داشتن ویزای عراق به هیچ‌وجه امكان‌پذیر نیست. طبق هماهنگی دو كشور نیز علاوه‌بر سفارتخانه و كنسلوگری‌های عراق در ایران، ۱۶ دفتر دیگر در سراسر كشور ایجاد شده تا ویزای عراق را صادر كنند.

سازمان حج و زیارت نیز توصیه كرده؛ از مراجعه حضوری به سفارتخانه و یا كنسولگری آن كشور خودداری شود، چرا كه این امكان از طریق سامانه سماح و دفاتر خدمات زیارتی، فراهم شده است.

سفارت عراق هم اعلام كرده، تا دو رور مانده به اربعین، همچنان برای متقاضیان ویزا صادر خواهد كرد تا همه آنهایی كه ثبت‌نام كرده‌اند، امكان سفر به عتبات عالیات را داشته باشند.

ستاد بازسازی عتبات عالیات كه مسوول تامین اسكان زائران در عراق است نیز اعلام كرده؛ علاوه بر موكب‌های عراق كه پذیرای همه زائران هستند، موكب‌های ایرانی كه قرار است امسال برپا شود، تغذیه روزانه ۳ میلیون نفر و اسكان ۸۰۰ هزار زائر را در دستور كار قرار داده‌اند.

مطالب مشابه