logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/08 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
 اهتزاز پرچم رضوي در مسير نجف به كربلا

اهتزاز پرچم رضوی در مسیر نجف به كربلا

پرچم منتسب به حرم مطهر رضوی در موكب امام رضا علیه السلام واقع در مسیر نجف به كربلا به اهتزاز در آمد.

مسئول ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی، با اشاره به اینكه موكب عمود 285 با فضای مسقف موجود حدود 10هزار متر مربع توسط یكی از واقفان نیك اندیش وقف آستان قدس رضوی شده است، اظهار كرد: روز گذشته و در آستانه حضور زائران اربعین حسینی، پرچم مقدس بارگاه منور رضوی باحضور معاون اماكن متبركه و امور زائران آستان قدس رضوی در این موكب به اهتزاز در آمد.

حسین یكتا از پیش بینی طرحی جامع برای توسعه خدمت رسانی در این موكب خبر داد و اظهار كرد: بر این اساس بنا داریم شرایط اسكان و استراحت سه هزار زائر در قالب 10 سالن 300 نفره را در این موكب فراهم آوریم.

وی افزود: علاوه بر این خدماتی هم چون رستوران، كارخانه یخ، و پتو شویی برای خدمت رسانی به سایر موكب ها نیز در این مجموعه پیش بینی شده است.

یكتا در ادامه به تشكیل ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی اشاره و عنوان كرد: این ستاد به دستور تولیت معزز آستان قدس رضوی تشكیل شده و با برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال خدمات گوناگونی در مسیر نجف به كربلا و در شهر مهران به نام مبارك حضرت رضا علیه السلام به زائران ارائه خواهد شد.

مسئول ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی، وجود موكبی مزین به نام حضرت رضا علیه السلام و وابسته به آستان قدس رضوی را فرصتی ارزشمند خواند و گفت: سفر اربعین یكی از جلوه های استمرار مسیر سید الشهدا و انتظار فرج امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف است و خدمت رسانی به نام مبارك امام رضا علیه السلام در این عرصه بسیار ارزشمند خواهد بود.

یاد آور می شود، جمعی از مسئولان آستان قدس رضوی در قالب ستاد خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در كشور عراق حضور یافته اند و هماهنگی های مربوط به ارائه خدمات مطلوب به زائران را پیگیری می كنند.
 

مطالب مشابه