logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/07 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ديدارنماينده بعثه مقام معظم رهبري خراسان رضوي با فعالان قرآني عراقي

دیدارنماینده بعثه مقام معظم رهبری خراسان رضوی با فعالان قرآنی عراقی

جمعی ازفعالان قرآنی كشور عراق كه به همت كمیته فرهنگی اربعین و با مشاركت تشكلهای قرآنی كشور و آستان رضوی به مشهد مقدس مشرف شدند، با نماینده بعثه مقام معظم رهبری درخراسان رضوی دیدار كردند.

حجت الاسلام والمسلمین احمری در دیدار صبح امروز با این گروه كه برای استفاده از فیوضات معنوی بارگاه ملكوتی حرم امام رضا (ع) و حضور در دوره آموزشی روش قرائت و ترتیل آستان قدس رضوی به مشهد آمده اند خواستار توسعه همكاری های قرآنی بین تشكل های دو كشور شد.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری درخراسان رضوی ابراز امیدواری كرد كه حركتهای قرآنی و فعالیتهای این قاریان جوان در موكب های اربعین، موجب نزول بركات الهی و صدور پیام قرآن به قلوب مؤمنان عالم شود.

در این دیدار كه معطر به عطر معنوی قرآن و اهل بیت بود همچنین آقای بافنده، مدیر طرح و برنامه حرم مطهر امام رضا (ع) برخی از فعالیتهای انجام شده و در دست اقدام آستان قدس رضوی در زمینه فعالیت های قرآنی را بیان كرد.

برپایه این گزارش 50 نفر از فعالان قرآنی موكب های حسینی در كشور عراق با هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و به دعوت كمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین حسینی از روز دوشنبه 95/8/3 به مدت سه روز میهمان مردم مشهد و خادمان حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بودند.

این گروه كه توفیق حضور در جوار ملكوتی حضرت ثامن الحجج را داشتند امسال در موكبهای اربعین فعالیت خواهند داشت،

برگزاری كلاسهای آموزشی وحرم شناسی، اجرای تواشیح و تلاوت قرآن در محفل انس با قرآن حرم مطهر، حضور در جلسات مشورتی و زیارت و آشنایی با بقاع متبركه اطراف مشهد، از برنامه های تدارك دیده شده برای این گروه بود.

مطالب مشابه