logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/05 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
نماينده ولي فقيه در ايلام: اربعين و برگزاري آن يك حماسه ملي است

نماینده ولی فقیه در ایلام: اربعین و برگزاری آن یك حماسه ملی است

نماینده ولی فقیه در ایلام با اشاره به نزدیك شدن ایام اربعین حسینی و آمادگی ایلام برای پذیرایی از زائران، گفت: اربعین و برگزاری آن یك حماسه ملی است و بحمدالله به نام ایلام رقم خورده است و باید از تمامی ظرفیت های آن بهره برداری كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام امروز در نشستی با ستاد اقامه نماز استان، اظهار داشت: اهمیت نماز و مراقبت از آن در دین مقدس اسلام بسیار تأكید و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: نماز ستون دین و قبولی كلیه اعمال دیگر همه در گرو نماز این فریضه و شاه راه ارتباط با معبود است.

امام جمعه ایلام با بیان اینكه احیای نماز و برپایی آن جنبه بازدارندگی دارد، گفت: امروزه با توجه به نشانه رفتن شیاطین و استكبار به صفوف نماز، باید برپایی این فریضه الهی در همه جا جدی گرفته شود زیرا كه نماز قلعه نفوذ ناپذیری است در برابر توطئه های دشمنان اسلام كه قصد دارند آن را بی اهمیت كنند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی افزود: اگر خدای ناكرده نماز بی اهمیت شود باید منتظر چالش های بسیار جدی و خطرناك فرهنگی باشیم، نماز موجب سالم سازی جامعه و جلوگیری از انحطاط آن است.

وی خاطرنشان كرد: سالانه اجلاس سراسری اقامه نماز در یكی استانهای كشور با حضور مسؤولان برگزار می شود كه این همایش نیازمند هزینه است، از این رو از مسؤولان استان ایلام می خواهم كه با جدیت هزینه های این اجلاس را فراهم كنند تا بتوانیم با برگزاری آن كه از تمامی ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی برای ایلام ارزشمند است استفاده كنیم.

امام جمعه ایلام با اشاره به نزدیك شدن ایام اربعین حسینی و آمادگی ایلام برای پذیرایی از زائران، ادامه داد: اربعین و برگزاری آن یك حماسه ملی است و بحمدالله به نام ایلام رقم خورده است و باید از تمامی ظرفیت های آن بهره برداری كرد.

امام جمعه ایلام افزود: امسال درصد زائران نسبت به سالهای گذشته افزایش خواهد یافت و باید از الآن تدابیری اتخاذ كرد كه خدمات بیشتری به زائران نسبت به قبل ارائه شود، كلیه مساجد در ایام اربعین باید به صورت تمام وقت آماده پذیرایی از زائران امام حسین(ع) باشند.

گفتنی است، در ابتدای این نشست مدیران و اعضای ستاد اقامه نماز استان ایلام به ارائه گزارشاتی از عملكرد دستگاه های مربوط به این ستاد پرداختند.

مطالب مشابه