logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/05 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
جهانگيري: مردم مقدمات كار براي شركت در راهپيمايي اربعين را به روزهاي آخر موكول نكنند

جهانگیری: مردم مقدمات كار برای شركت در راهپیمایی اربعین را به روزهای آخر موكول نكنند

معاون اول رییس جمهوری با تاكید بر این كه مردم مقدمات كار برای شركت در راهپیمایی اربعین را به روزهای آخر موكول نكنند گفت: راهپیمایی بزرگ اربعین عظمت امت اسلام و شیعیان را به نمایش می گذارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،  از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، جلسه ستاد اربعین حسینی عصر روز گذشته (سه شنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری برگزار شد.

وی در این جلسه گفت: راهپیمایی بزرگ اربعین علاوه بر تأثیر بسیار بالای معنوی، عظمت امت اسلام و شیعیان را به نمایش می گذارد.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: این گردهمایی بزرگ در جهان بی سابقه است و اینكه چنین جمعیت بزرگی در مدتی كوتاه برای انجام یك مراسم مذهبی در كشور دیگر حضور یابند اتفاقی نادر است كه به لطف خدا در سال های گذشته با آرامش و امنیت مناسب برگزار شده است.

جهانگیری با اشاره به گزارشات ارائه شده از سوی وزیر كشور و اعضای ستاد اربعین حسینی (ع)، از اقدامات صورت گرفته، برنامه ریزی های انجام شده و تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم قدردانی كرد.

وی همچنین با اشاره به همكاری مناسب و تعامل سازنده دولت عراق برای برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی خاطرنشان كرد: البته برگزاری این مراسم برای دولت عراق نیز از جهات گوناگون دارای اهمیت است و در حقیقت یك نمایش قدرت محسوب می شود تا دشمنان بدانند كه عراق با وجود همه مشكلات و تلاش های گروه های افراطی و تكفیری، قدرت و توان آن را دارد كه چنین مراسم بزرگی را با امنیت كامل مدیریت و برگزار كند.

معاون اول رییس جمهور از مراجع عظام تقلید نجف اشرف نیز به خاطر عنایت و توجه به این مراسم مذهبی قدردانی كرد و افزود: در موارد بروز مشكل، مراجع بزرگوار هیچگاه از ارائه رهنمود و كمك در این زمینه دریغ نكرده اند و همواره حامی این مراسم باشكوه بوده اند.

جهانگیری با تاكید براینكه مقام معظم رهبری نیز عنایت ویژه ای به برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی دارند، بر ضرورت تلاش برای برگزاری هرچه باشكوه تر این مراسم در اربعین امسال تاكید كرد و گفت: پس از مصوبه هیات دولت مبنی بر اینكه وزارت كشور برای مدیریت و برگزاری این مراسم به سازمان حج و زیارت كمك كند، رهبر معظم انقلاب نیز از این مصوبه حمایت كردند چرا كه با این تصمیم، همه استانداران و توان اجرایی كشور برای این مراسم بسیج خواهد شد.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در خصوص برنامه ریزی ها، پیش بینی های انجام شده و اقدامات صورت گرفته در خصوص گردهمایی اربعین حسینی تاكید كرد و گفت: باید به مردم به صورت دقیق اطلاع رسانی شود تا مردم هرچه سریعتر برای اخذ روادید و انجام مقدمات این سفر اقدام كنند تا با تجمع و انبوه جمعیت در واپسین روزهای منتهی به اربعین حسینی مواجه نشویم.

معاون اول رییس جمهور با تاكید بر اهمیت موضوع امنیت در ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: بخش اصلی برقراری امنیت بر عهده دولت عراق است كه امیدوارم با همكاری دستگاه های امنیتی ایران با دولت عراق، شاهد برگزاری این مراسم بدون هر گونه مشكل باشیم.

جهانگیری یادآور شد: دولت نیز با تمام توان و امكانات برای برگزاری هرچه باشكوه تر این مراسم كمك خواهد كرد.

وی نقش مشاركت های مردمی و خیرین ایران و عراق را در مراسم اربعین حسینی پراهمیت ارزیابی كرد و گفت: مردم و خیرین دو كشور با علاقمندی و اعتقاد در این مراسم حضور می یابند و به زائرین كمك می كنند كه جا دارد از آنها قدردانی شود.

معاون اول رییس جمهور افزود: امیدوارم با همت همه دست اندركاران و حضور همه دستگاه ها و خیرین، مراسم اربعین حسینی امسال هرچه بهتر و با شكوه تر از سال های گذشته برگزار شود.

در این مراسم كه استانداران تهران، ایلام و خوزستان، رییس سازمان حج و زیارت، دبیركل جمعیت هلال احمر، معاون كنسولی وزارت امور خارجه، نماینده بعثه مقام معظم رهبری، رییس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و نمایندگان سایر دستگاه های مربوطه نیز حضور داشتند،

وزیر كشور گزارشی از تمهیدات اندیشیده شده و برنامه ریزی های صورت گرفته برای مراسم راهپیمایی اربعین حسینی ارائه كرد و گفت: در برنامه ریزی ها، ارزیابی دقیقی از روند كار در سال 94 صورت گرفته و نقاط ضعف و قوت گذشته برای برنامه ریزی هرچه بهتر در سال 95 مورد توجه واقع شده است.

رحمانی فضلی افزود: ستاد اربعین حسینی آسیب شناسی دقیقی از مراسم راهپیمایی اربعین سال 94 انجام داده و در 18 جلسه ستاد مركزی و 60 جلسه كمیته های تخصصی، همه جوانب كار مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات راهگشایی برای حل مشكلات گذشته اتخاذ شده است.

وزیر كشور در این گزارش به برنامه ریزی های صورت گرفته در بخش های مختلف اشاره كرد و اظهار داشت: ابعاد و زوایای مختلف كار در تمامی بخش ها بررسی شده است و در بخش های زیرساخت، كنسولی، اعزام، مشاركت مردمی، اسكان و تغذیه، امداد و نجات، بهداشت و درمان، اطلاع رسانی، حمل و نقل و سوخت، امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی و خدمات شهری تصمیمات مناسب و موثری اتخاذ گردیده است.

در این نشست سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، استانداران خوزستان و ایلام و نمایندگان دستگاه های ذیربط نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری مناسب مراسم راهپیمایی اربعین حسینی ارائه كردند و از آمادگی كامل برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم اربعین امسال خبر دادند.

مطالب مشابه