logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/04 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
صداوسيما: تلاش مي‌كنيم صداي اربعين به گوش همه مردم برسد

صداوسیما: تلاش می‌كنیم صدای اربعین به گوش همه مردم برسد

رئیس مركز سیمای استان‌های رسانه ملی گفت: سیمای استان‌ها با پوشش همه آداب و رسوم اقوام ایرانی تصویرگر یك حماسه حسینی در ابعاد جامعه ایران و حتی مردمی است كه از سراسر جهان در كربلا گرد هم می‌‌آیند.

سید عباس فاطمی نویسی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: معاونت استان‌ها در بخش صدا 86 بسته30 دقیقه ای برای رادیو اربعین تدارك دیده است و همچنین بین 5 تا 15 گروه واحد سیار و گزارشگرانی به منظور پوشش این راهپیمایی بزرگ برای شهرهای مرزی پیش بینی كرده ایم.

وی گفت: در حوزه سیمای استان‌ها همه مراكز از این شور حسینی خواهند گفت و از آداب مختلف مردمی كه همگی برای تبیین حماسه عاشورا و قیام اباعبدالله آمده اند برنامه و مستند سازی خواهند كرد و همچنین مستند سازی های سال های گذشته نیز باز پخش خواهد شد.

رئیس مركز سیمای استان‌های رسانه ملی افزود: مراكز سیمای استان ها در خوزستان، ایلام و كرمانشاه برنامه های متنوع و متعددی از پوشش تردد از مرز و ارتباط زنده با كشور عراق دارند، همچنین تلویزیون اشراق عراق نیز در بخشی از برنامه های تهیه شده مركز ایلام تغذیه می كند.

فاطمی گفت: فرستنده های رادیویی و به ویژه فرستنده های مرزی كه امكان رله و تقویت رادیو اربعین را دارند به خصوص در ایامی كه راهپیمایی اربعین به اوج خود می رسد به این امر اختصاص می یابند و تلاش بر این است كه از نظر فنی صدای اربعین را به گوش همه مردم برسانیم به ویژه در مبادی خروجی و ورودی كشور بر این امر اهتمام بیشتری می شود.

مطالب مشابه