logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/04 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
معاون حج و زيارت: 2300 دفتر زيارتي از زائران اربعين نام نويسي مي كنند

معاون حج و زیارت: 2300 دفتر زیارتی از زائران اربعین نام نویسی می كنند

معاون سازمان حج و زیارت گفت: دفاتر پستی و 2هزار و 300 دفتر زیارتی سراسر كشور، كار ثبت نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح را انجام می دهند

حمید محمدی روز سه شنبه در گفت وگوی با ایرنا افزود: سامانه سماح (سامانه ثبت نام زیارت اربعین) علاوه بر صرفه جویی در هزینه رفت و برگشت و طی مسیرهای اضافی در سطح شهر و اتلاف وقت، مكان امنی است كه تمام امورات مربوط به زائران اربعین در آن انجام می گیرد.
وی خاطر نشان كرد: پرداخت هزینه های بیمه، عوارض خروج، صدور ویزا و دیگر اعمال مورد نیاز زائران در این سامانه با استفاده از رمز دوم عابر بانك به راحتی قابل انجام است.
وی اظهار كرد: تاكنون حدود 100 هزار ویزا از طریق این سامانه برای ثبت نام كنندگان كه مراحل قانونی خود را به درستی به انجام رسانده اند صادر شده است و این روند تا پایان تمام ثبت نام شده ها ادامه خواهد داشت.

معاون سازمان حج و زیارت همچنین تاكید كرد: مشتاقان حضور در آیین اربعین حسینی مراقب ترفندهای كلاهبرداران باشند؛ چرا كه كلاهبرداران، وعده هایی از قبیل ویزای ارزان قیمت را به متقاضیان می دهند.
وی، اظهار داشت: طی چند روز گذشته تاكنون اعضای یكی از كاروان های به دام افتاده یكی از شركت های كلاهبردار به دلیل صدور ویزای جعلی مجبور به بازگشت از شهر مقدس نجف اشرف به ایران شد.
وی خاطر نشان كرد: عده ای نیز كه از همین طریق اما به صورت انفرادی اقدام به سفر به عتبات عالیات كرده بودند به دلیل جعلی بودن روادید، گرفتار مسایل قانونی كشور عراق شده اند.
معاون سازمان حج و زیارت از مردم خواست مراقب انواع ترفندهای كلاهبرداری باشند و برای ثبت نام، تنها با مراجعه به دفاتر زیارتی این سازمان یا دفاتر پستی و یا با ورود به سامانه سماح اقدام به نام نویسی كنند.

مطالب مشابه