logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/04 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
سركنسول ايران در كربلا در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني حج: به طور دائم اوضاع امنيتي عراق را به منظور راه پيمايي اربعين رصد مي‌كنيم

سركنسول ایران در كربلا در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی حج: به طور دائم اوضاع امنیتی عراق را به منظور راه پیمایی اربعین رصد می‌كنیم

سركنسول جمهوری اسلامی ایران در كربلا با اشاره به عملیات آزادسازی موصل از جانب نیروهای عراقی و تاثیر آن بر روی امنیت زائران اربعین حسینی گفت: ما به طور دائم اوضاع جبهه های نبرد علیه گروه تروریستی داعش را رصد می كنیم ضمن اینكه سال گذشته موصل در اشغال تروریست‌ها بود ولی موضوعی برای زائران به وجود نیامد.

میر مسعود حسینیان افزود: امسال عملیات آزادسازی موصل آغاز شده و طبق آخرین خبرها این عملیات با موفقیت‌آمیز همراه بوده است و در مجموع از لحاظ امنیتی نگرانی خاصی نداریم.

وی اظهار داشت: از آنجایی كه مسوولیت كمیته سیاسی و كنسولی ستاد مركزی اربعین بر عهده وزارت امور خارجه است، امسال توانسته‌ایم بهتر از سال گذشته در این زمینه عمل كنیم و خوشبختانه با تمهیداتی كه پیش بینی شده است امیدواریم زائران امسال با مشكلی خاصی مواجه نشوند.

سركنسول جمهوری اسلامی ایران در كربلا با اشاره به درخواست قشقاوی معاون كنسولی وزارت خارجه مبنی بر اینكه مردم صدور ویزا را به روزهای آخر موكول نكنند، تصریح كرد: همانطور كه اشاره كردم امسال برنامه‌ریزی‌های خوبی برای حضور مناسب مردم در اربعین حسینی انجام شده است و با پیگیری امور مربوط به پذیرایی و استقبال و خروج زائران از عراق، در صددیم اشكالات سال گذشته را به حداقل برسانیم.

حسینیان با تاكید دوباره بر لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح گفت: كسانی كه قصد حضور در اربعین را دارند باید به سامانه سماح مراجعه كنند و وقتی زائران از طریق سامانه سماح برای دریافت ویزا اقدام می كنند ما با موضوعاتی مثل جعل ویزا مواجه نخواهیم شد.

وی با بیان اینكه برخی نباید به این امید داشته باشند كه بخواهند بدون ویزا از مرز عبور كنند، تاكید كرد: با تمهیداتی كه در نظر گرفته شده به كسی اجازه داده نمی شود كه بدون ویزا از مرز خارج شود و چنانچه فردی بدون ویزا در عراق حضور یابد برخورد سختی از جانب مسئولان عراقی با وی خواهد شد.

 

مطالب مشابه