logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/03 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رئيس عتبات عاليات خوزستان : استقرار ۳۰۰ موكب در مرزهاي شلمچه و چذابه

رئیس عتبات عالیات خوزستان : استقرار ۳۰۰ موكب در مرزهای شلمچه و چذابه

رئیس عتبات عالیات خوزستان گفت: بیش از ۳۰۰ موكب در دو بخش بین‌راهی و ثابت برای پذیرایی از زائران در مرز‌های شلمچه و چذابه مستقر شد.

حجت‌الاسلام سید محمودموسوی اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین یكی از بزرگ‌ترین اقداماتی است كه می‌توان به واسطه آن فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین(ع) را به جهانیان آموخت.

وی افزود: عاشورا و قیام امام حسین(ع) نمونه بارز احیای عدالت و پاكی بود و ما مسلمانان جهان باید با تاسی از این فرهنگ مقدس زندگی كنیم.

رئیس عتبات عالیات خوزستان گفت: ملت شیعه و مسلمان ایران نیز به منظور حفظ و گسترش فرهنگ عظیم عاشورایی هر سال برنامه عظیم پیاده‌روی اربعین را به طور ویژه پوشش و با برنامه‌های خودجوش و مردمی از زائران حضرت اباعبدالله حسین(ع) استقبال و پذیرایی می‌كند.

وی با اشاره به مجموعه اقدامات سازمان عالیات خوزستان در زمینه اجرای باشكوه پیاده‌روی اربعین بیان كرد: تحویل زمین به مواكب برای استقبال و پذیرایی از زائران حسینی در برنامه اربعین از مهم‌ترین اقدامات این سازمان است.

موسوی با بیان اینكه شهرها و استان‌های معین دو مرز شلمچه و چذابه مشخص شدند گفت: به ترتیبب شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، ماهشهر، امیدیه، آغاجری، بهبهان، هندیجان، ایذه، باغملك و استان‌های هرمزگان، بوشهر، كهگلویه و بویراحمد، هرمزگان و اصفهان به عنوان معین مرز شلمچه انتخاب شدند.

وی تصریح كرد: شهرستان‌های سوسنگرد، هویزه، حمیدیه، اهواز، كارون، باوی، شوش، اندیمشك، دزفول، شوشتر، گتوند، مسجدسلیمان، اندیكا، لالی و استان اصفهان معین مرز چذابه هستند.

رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان افزود: بیش از 300 موكب در دو بخش بین‌راهی و ثابت برای پذیرایی از زائران در مرز‌های شلمچه و چذابه مستقر است.

وی افزود: از شهروندان خوزستان درخواست ‌داریم برای برگزاری هر چه باشكوه‌تر پیاده‌روی بزرگ اربعین با مواكب مستقر در مرز‌های شلمچه و چذابه برای تامین خوراك، پوشاك و ملزومات مورد نیاز زائران همكاری‌های لازم را انجام دهند.

مطالب مشابه