logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/03 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در استقبال از اربعين همايش عمومي زائرين اربعين درمشهد برگزارشد

در استقبال از اربعین همایش عمومی زائرین اربعین درمشهد برگزارشد

همایش عمومی زائرین اربعین درمشهد با حضور صدها زائر اربعین حسینی و خادمان موكب امام رضا (ع) درحسینیه تهرانی ها برگزار شد.

دراین مراسم كه در آستانه مراسم اربعین حسینی به همت اعضای كمیته فرهنگی ستاد اربعین استان خراسان رضوی برگزار شد، صدها زائر اربعین و خادمان موكب امام رضا (ع) ضمن ابراز ارادت به ساحت مقدس سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین به مقام مقام شامخ شهیدان بویژه شهید مدافع حرم عطایی ادای احترام كردند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین پناهیان طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و شهید مدافع حرم عطایی، به اهمیت وجایگاه كنگره عظیم اربعین و حضور پرشور مشتاقان حسینی دراین كنگره معنوی اشاره و تصریح كرد: امروز حدود ٢٠میلیون زائر اباعبدا...‌الحسین(ع) در این مراسم شركت می كنند و براساس نگاه امام باید بگوییم دوباره خبری در راه است.

این استاد حوزه با بیان اینكه همه نگاه‌ها به اربعین معطوف شده است به تحول قلبها اشاره كرد وگفت: چگونه است كه در این مراسم هركسی با هر آذوقه‌ای دارد، از زائران پذیرایی می كند. این ٢٠میلیون نفر حداقل یك هفته وقت می‌گذارند و به‌مدت یك هفته آن هم ٣وعده غذا می‌خواهند، دراین مراسم چندمیلیارد اطعام می‌شود بدون اینكه یك ریال دولتی هزینه شود؟ چه كسی این دل‌ها را منقلب كرده است؟

در ادامه این مراسم مداحان اهل بیت علیهم السلام به مرثیه سرایی در رثای سالار شهیدان وشهدای كربلا پرداختند و یاد شهدای مدافع حرم بویژه شهید عطایی را گرامی داشتند.

مطالب مشابه