logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/03 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
آمار ثبت‌نام كنندگان زيارت اربعين به ۴۰۰ هزار نفر رسيد

آمار ثبت‌نام كنندگان زیارت اربعین به ۴۰۰ هزار نفر رسید

رئیس سازمان حج و زیارت از ثبت نام ۴۰۰ هزار نفر برای راهپیمایی اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: تنها راه مطمئن برای دریافت ویزای عراق در اربعین، سامانه سماح است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،  مهندس سعید اوحدی افزود: تنها راه مطمئن برای دریافت ویزای عراق در اربعین حسینی، سامانه سماح است و امیدواریم زائران به موقع در این سامانه ثبت نام كنند.

وی ادامه داد: از سال گذشته ستاد مركزی اربعین با تمهیداتی، به وزارت كشور منتقل شد و تا امروز ۱۸ جلسه این ستاد با مسئولیت وزارت كشور تشكیل شده. همچنین كمیته های ۱۳ گانه ای تشكیل و كمیته فرهنگی برعهده بعثه مقام معظم رهبری و ثبت نام زائران نیز بر عهده سازمان حج واگذار شده است.


رئیس سازمان حج و زیارت تاكید كرد: سال گذشته اسكان، تغذیه و تداركات نیز با سازمان حج و زیارت بود و امسال برعهده ستاد بازسازی عتبات گذاشته شده و در حوزه تمهیدات در مرزهای كشور و بازسازی موكب ها كارهای ارزشمندی صورت گرفته است.

مهندس اوحدی افزود: در حوزه فرهنگی برنامه های عمیقی از سوی بعثه مقام معظم رهبری در نظر گرفته شده و ما نیز بر اساس آسیب شناسی سال گذشته، سامانه سماح را در نظر گرفتیم و زائرین می توانند ۲۴ ساعته ثبت نام كنند.

وی خاطرنشان كرد: با بانك مركزی هماهنگی هایی صورت گرفت و پرداخت ها نیز از طریق درگاه اینترنت صورت می گیرد و ۴۰ دلار هزینه ویزا نیز بصورت ریالی از این درگاه پرداخت و با نرخ روز به كنسولگری عراق واریز می شود.

مهندس اوحدی اضافه كرد: توصیه می كنیم زائران از همین كانال ثبت نام كنند و دفاتر مجاز زیارتی نیز به همین سامانه سماح راهنمایی می كنند و آمار ثبت نامی ما به مرز ۴۰۰ هزار نفر رسیده. سال گذشته در این زمان، هنوز ثبت نام را آغاز نكرده بودیم و شاید آمادگی برای پذیرش ۲ میلیون زائر را داشته باشیم.

وی گفت: از زائرانی كه هنوز تصمیم نگرفته اند تقاضا می كنم هرچه زودتر به سامانه سماح مراجعه كنند، هیچ ترافیكی برای این سامانه وجود ندارد و زائران می توانند مرز خود را مشخص كنند.

اوحدی كه در رادیو گفتگو سخن می گفت، با اعلام اینكه مردم نباید به تبلیغات سوء استفاده كنندگان توجه كنند، تصریح كرد: تنها راه مطمئن برای دریافت ویزا سامانه سماح است.
 

مطالب مشابه