logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
آيت الله ناصري: از پياده روي اربعين براي زدودن شبهات در جامعه استفاده شود

آیت الله ناصری: از پیاده روی اربعین برای زدودن شبهات در جامعه استفاده شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: ظرفیت پیاده روی اربعین برای زدودن شبهات مهدوی در جامعه استفاده شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با مسئولان كاروان اربعین شهرستان میبد، با تاكید بر هرچه پرشور برگزار شدن مراسم پیاده‌روی اربعین اظهار داشت: متاسفانه در طول سالهای گذشته اقدامات زیادی در زمینه شیوع شایعات با موضوع مهدویت در جامعه انجام شده است.

وی خاطرنشان كرد: در استان یزد هم اقداماتی از طرف گروه‌های انحرافی برای ترویج مباحث دروغ در ارتباط با مهدویت انجام شده است و سعی دارند موضوع مهدویت را منحرف كنند.

امام جمعه یزد با بیان این مطلب كه برخی از این افراد بیان می‌كنند كه امام زمان(عج) ظهور كرده‌اند، عنوان كرد: چنین گروه‌هایی كه بعضا دیده می‌شود 100 و 200 نفر هم پیرو آنها شده‌اند، آیین‌های خرافه‌ای و نادرست را در بین خود و دیگر مردم ترویج می‌دهند.

ناصری با تاكید بر اینكه باید شبهه‌زدایی كامل در ارتباط با این اقدامات انجام شود، عنوان كرد: مراسم‌های پیاده‌روی اربعین امام حسین(ع) با توجه به حضور پرشور مردم و همچنین فضای عرفانی كه دارند، برای شبهه‌زدایی از چنین اقداماتی بسیار مناسب است و باید از این ظرفیت به درستی استفاده كرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد از برگزاری مراسم‌های پیاده‌روی مذهبی برای مناسبت‌های مختلفی كه هیچ روایت و ثوابی در ارتباط با آن بیان نشده، انتقاد كرد و گفت: پیاده‌روی مذهبی و آیینی مربوط به امام حسین(ع) است كه برای آن روایت‌های متعددی هم بیان شده است.

مطالب مشابه