logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مسؤول كميته فرهنگي ستاد اربعين خبر داد حضور 10 هزار روحاني در راهپيمايي اربعين سال گذشته

مسؤول كمیته فرهنگی ستاد اربعین خبر داد حضور 10 هزار روحانی در راهپیمایی اربعین سال گذشته

مسؤول كمیته فرهنگی-آموزشی ستاد مركزی اربعین از حضور 10 هزار روحانی ایرانی در مراسم بزرگ اربعین سال گذشته خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی در دیدار با آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به حضور میلیونی زائران حسینی در اربعین، اظهار كرد: رهبر معظم انقلاب در جلسات گوناگون دستور داده‌اند كه ستاد اربعین شكل گرفته و كمیته‌های فرهنگی و آموزشی راه‌اندازی شود كه در این راستا 16 دستگاه فرهنگی و تبلیغی با مشاركت یكدیگر در حال فعالیت برای اربعین امسال می‌باشند.

وی ابراز كرد: جامعه المصطفی، سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارت كشور، سازمان حج، شهرداری تهران، بسیج دانشجویی، دفتر تبلیغات اسلامی، وزارت امور خارجه، سازمان تبلیغات اسلامی و... از جمله این دستگاه‌ها هستند.

مسؤول كمیته فرهنگی آموزشی ستاد مركزی اربعین خاطرنشان كرد: در كشور عراق نیز 9 دستگاه برای برنامه‌ریزی فرهنگی و آموزشی معرفی شده كه تعاملات مناسبی با آنان صورت می‌پذیرد.

احمدی با بیان این كه سال گذشته 10 هزار روحانی در اجتماع بزرگ اربعین حضور داشته‌اند، تصریح كرد: از برنامه‌های ما برای اربعین امسال، فرهنگ سازی برای عامه مردم است تا بتوان از آسیب‌های موجود كاست كه در این راستا جلسات منظمی با حضور طلاب حوزه‌های علمیه در استان‌ها، ائمه جمعه، ائمه جماعات و سازمان تبلیغات با نام یاوران معنوی اربعین تشكیل شده تا راه‌های توجیه مردم و كاستن از مشكلات تبیین شود.

وی بیان كرد: یكی از فعالیت‌های كمیته فرهنگی اربعین، تدوین دفترچه راهنمای زائر بوده كه آن را در اختیار نهادهای گوناگون قرار داده‌ایم تا به دست زائران برسانند.

مسؤول كمیته فرهنگی-آموزشی ستاد مركزی اربعین اظهار كرد: ستاد برگزاری مراسم ملی اربعین در تمام استان‌ها شكل گرفته تا این گردهمایی زمینه‌ای برای توجیه مردم باشد.

مطالب مشابه