logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/29 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
 صدور رواديد اربعين توسط نمايندگي كنسولگري عراق در تبريز

صدور روادید اربعین توسط نمایندگی كنسولگری عراق در تبریز

مدیركل حج و زیارت آذربایجان شرقی با اشاره به استقرار نمایندگان كنسولگری عراق در تبریز گفت: روادید اربعین حسینی از فردا در تبریز صادر می شود.

امیر روحی ملكی شامگاه سه شنبه در دیدار ستاد اربعین حسینی آذربایجان شرقی با امام جمعه تبریز افزود: تا كنون ۱۲ هزار نفر از این استان برای سفر به كربلا در اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام كرده اند.

وی ادامه داد: ثبت نام از زائران اربعین حسینی(ع) از ۱۶ شهریور ماه آغاز و با توجه به تجربه سال های گذشته آمار ثبت نام كنندگان در روزهای پایانی افزایش خواهد یافت.

روحی با بیان اینكه در سالجاری امكان تشرف به اربعین فقط از طریق دریافت روادید از سامانه سماح امكان پذیر است، ادامه داد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی samah.haj.ir و یا با مراجعه به دفاتر كارگزاری نسبت به ثبت نام در سامانه سماح اقدام كنند.

وی اظهاركرد: پوشش بیمه ای برای تمامی ثبت نام كنندگان در سامانه سماح اجباری است و تمامی زائرینی كه در سامانه سماح ثبت نام می كنند تحت پوشش خدمات درمانی هلال احمر در داخل و خارج از كشور خواهند بود.

مدیركل حج و زیارت آذربایجان شرقی با اشاره به اینكه تمام هزینه ثبت نام سفر به كربلا به صورت اینترنتی دریافت می شود، از مشتاقان زیارت كربلای حسینی خواست در دفاتر غیررسمی ثبت نام نكرده و هیچگونه وجه نقدی پرداخت نكنند.

وی مدت زمان اقامت در عراق را برای زائران اربعین ۲۰ روز اعلام كرد و از كسانی كه مایل به شركت در پیاده روی اربعین حسینی هستند خواست كه ثبت نام خود را به روزهای پایانی موكول نكنند.

مطالب مشابه