logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/27 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
اربعين بهترين راه براي جهاني شدن قيام امام حسين(ع) است

اربعین بهترین راه برای جهانی شدن قیام امام حسین(ع) است

مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: امروز یكی از جلوه های جهانی شدن عاشورا، اربعین حسینی است كه سال گذشته با حضور 20 میلیون نفر با شكوه خاصی در جهان برگزار شد.

حجت الاسلام ستار علیزاده روز دوشنبه در همایش یك روزه تخصصی ستاد اربعین حسینی با حضور بیش از 50 نفر از متولیان اوقاف و امور خیریه مازندران در آستانه امامزاده قاسم(ع) بابل بیان كرد: قیام امام حسین(ع) در حال جهانی شدن است و همه ما باید تلاش كنیم كه در این مسیر عقب نمانیم.

وی افزود: هر اندازه كه دشمن نسبت به قیام امام حسین(ع) حساسیت نشان دهد و هجمه وارد كند ما وظیفه داریم با قدرت بیشتر مراسم عزاداری امام حسین(ع) را كه همراه با شور و شعور می باشد برگزار كنیم.

وی ادامه داد: امروز به اذعان بسیاری از نخبگان دنیا خون پاك امام حسین(ع) چراغ هدایت بشریت شده است و این نهضت و قیام برتمام ادیان اثر می گذارد.

وی اظهارداشت: وقتی كه 70 درصد وقف های مازندران برای عزاداری سیدالشهداست نشان دهنده اهمیت این موضوع برای مردم است و این تمركز وقف در این بخش نشان می دهد كه چقدر تاثیرگذاراست.

وی بیان داشت: ما نباید تنها به مصادیق عزاداری اكتفا كنیم بلكه با نگاه بلند فرهنگ اصیل عاشورا را باید به جهانیان معرفی كنیم.

مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهارداشت: همه واقفین و مسئولین باید با تعامل منطقی ، قانونی و شرعی در زیر پرچم امام حسین(ع) و ولایت به وظیفه شرعی خود عمل كنند.

همایش یك روزه تخصصی ستاد اربعین حسینی با حضور بیش از 50 نفر از متولیان اوقاف و امور خیریه مازندران امروز دوشنبه با هدف برقراری تعامل سازنده و منطقی اوقاف با متولیان اوقاف و امور خیریه مازندران در آستانه امامزاده قاسم(ع) بابل برگزار شد.

مطالب مشابه