logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/24 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
گردهمایی بزرگ اربعین، یکی از بارزترین جلوه های عظمت شیعه است

گردهمایی بزرگ اربعین، یکی از بارزترین جلوه های عظمت شیعه است

مسؤول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی کشور با اشاره به اهمیت خدمت رسانی در مسیر گردهمایی بزرگ دهها میلیون نفری اربعین در عراق، گفت: باید قدرشناس فرصت خدمت در مسیر سیدالشهدا(ع) به ویژه برای یکی از بارزترین جلوه های عظمت شیعه، یعنی گردهمایی بزرگ اربعین بود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید احمدی جمعه شب در جلسه ستاد اربعین راهیان کربلا مازندران در بابل بیان کرد: 2 استان مازندران و اصفهان از استانهای موفق و نمونه در اعزام زائران اربعین حسینی به عراق محسوب می شوند و این به ریشه مذهبی ، عشق و علاقه مردم این سرزمین و دلدادگی به ساحت سیدالشهدا(ع) برمی گردد.
وی با اشاره به حضور بیش از 30هزار زائر مازندرانی درمراسم اربعین سال گذشته افزود: اربعین اعجاز سیدالشهدا(ع) است و این حرکت عظیم فرهنگی موجبات عزت جهان تشیع و عصبانیت دشمنان مکتب اهل بیت(ع) را فراهم کرده است.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به همکاری دستگاههای مهم فرهنگی کشور در ستاد اربعین، گفت: در ستاد اربعین حسینی کشور 9 دستگاه فرهنگی کشور همکاری می کنند تا خدمات مناسب فرهنگی را به زائران ارائه دهند.
حجت الاسلام احمدی از اعزام مبلغ ویژه اربعین از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد و اظهارداشت: اربعین حسینی ظرفیت بزرگ معنوی و یک گنجینه ارزشمند بالا در حوزه فرهنگی برای معرفی شخصیت امام حسین(ع) و اهداف قیام کربلا می باشد و لذا مسؤولیت اعزام مبلغان دینی در ایام اربعین جهت خدمات رسانی و پاسخ به شبهات بر عهده سازمان اوقاف و امور خیریه نهاده شده است.
وی با بیان این مطلب که محور تمام برنامه ها در اربعین با مردم عراق است، بیان داشت: مردم عراق به خاطر میزبانی و بنیان گذاری این حرکت باشکوه محور این گردهمایی بزرگ هستند و لذا با توجه به حضور زائران از سراسر کشورهای جهان، مراسم پیاده روی اربعین حسینی ظرفیت بسیار بزرگی برای وحدت در جهان اسلام است.
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین با اشاره به تهیه بسته های فرهنگی ویژه اربعین، اظهار داشت: بسته های آموزشی و فرهنگی ویژه زائران اربعین حسینی طراحی و آماده شده و در سایت آموزش فرهنگ اربعین به نشانی www.alarbaeen.ir در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.
وی افزود: با همکاری برخی از شرکتها از جمله شرکتهای خدمات رسانی تلفن همراه این بسته های فرهنگی در قالب کتابچه، بروشور و راهنما در اختیار زائران در نقاط مرزی مهران، چزابه و شلمچه قرار می گیرد.
حجت الاسلام احمدی با اشاره به برگزاری گردهمایی بزرگ یاوران رسانه ای اربعین، گفت: با هدف شناسایی و تشکیل یک شبکه ارتباطی بین فعالان رسانه های گوناگون و اطلاع رسانی، هماهنگی، ایجاد همگرایی و ابلاغ سیاست های فرهنگی و رسانه ای، ستاد مرکزی اربعین اقدام به برگزاری گردهمایی یاوران رسانه ای اربعین در آبان ماه امسال کرده است.
وی افزود: گردهمایی یک روزه یاوران رسانه ای اربعین ششم آبان ماه در شهر مقدس قم برگزار شود و در این مراسم از حضور و منویات برخی حضرات مراجع عظام تقلید، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، مسؤولان ستاد مرکزی اربعین استفاده خواهد شد.
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین از برنامه های جانبی این گردهمایی خبر داد و افزود: کارگاه های آموزشی در چهاربخش خبرنگاری، مستندسازی، عکاسی و شبکه های اجتماعی، جهت ابلاغ سیاست ها، راهبردها و باید و نبایدهای رسانه ای اربعین امسال برقرار می باشد.
وی با تقدیر از برنامه ریزی ستاد اربعین راهیان کربلا مازندران در حوزه کارهای فرهنگی، اسکان و پذیرایی از زائران اربعین حسینی، گفت: برنامه های فرهنگی و آموزشی به ویژه چاپ هدایای فرهنگی ویژه کودکان عراقی و نیز نرم افزار آموزشی و برگزاری کلاس مکالمه عربی ویژه خادمان اربعین مازندران جای تقدیر دارد.
حجت الاسلام احمدی با اشاره به حضور چهره های شاخص و مدیران موفق در ستاد اربعین راهیان کربلا مازندران، اظهارداشت: برنامه ریزی دقیق در سه حوزه فرهنگی، اسکان و پذیرایی از زائران پیاده روی اربعین مازندران از سوی ستاد اربعین راهیان کربلا مازندران، نشان از همت بالا و اهتمام ویژه اعضای این ستاد در مسیر ادای وظیفه در مکتب سیدالشهدا(ع) است.

مطالب مشابه