logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/24 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني: سفر كربلا فرصتي بزرگ براي بازنگري و جهت گيري درست در زندگي است

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی: سفر كربلا فرصتی بزرگ برای بازنگری و جهت گیری درست در زندگی است

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق در گردهمایی دانشجویان در ایام عاشورای حسینی با اشاره به فضیلت زیارت در این ایام، آن را فرصتی بزرگ برای بازنگری و جهت گیری درست در زندگی خواند و بر لزوم نقش مسئولانه در برخورد با كفر و جریان های انجرافی همانند داعش و صهیونیست ها تاكید كرد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی با تقسیم مسلمانان در آن زمان به سه گروه گفت: گروه اول بی تفاوت ها، گروه دوم معاندین و ولایت ستیزان و گروه سوم گروه ولایتمداران هستند.

وی افزود: افراد بی تفاوت با سكوت و بی تفاوتی خود جبهه دشمن را تقویت می كنند و عملاً آب به آسیاب دشمن می ریزند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق بیان داشت: ما باید از اصحاب امام الگو گرفته و پشت سر رهبرمان حركت كنیم و او را تنها نگذاریم تا بار دیگر جریان های تلخ تاریخ تكرار نگردد.

وی سفر كربلا را سفر عشق خواند و گفت: به نظر برخی اهل دل، عشق از سه حرف تشكیل شده؛ عین آن به چشم بینا، شین آن شوق و قاف آن به قیام و حركت به سوی محبوب، اشاره دارد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی ادامه داد: اگر تاریخ آینه ای برای امروز ما در زندگی نباشد، ما استفاده كاملی از آن نمی بریم زیرا هرچند زیارت اجر و پاداش دارد ولی با عبرت گرفتن از تاریخ و دریافت درسها وپیامهای آن موجب تحول در گفتار و رفتار می شود و ما را به زندگی حسینی سوق می دهد.

وی از دانشگاهیان خواست در مقابل تهاجمات دشمن بوسیله فضای مجازی، سایت ها و رسانه ها بایستند و تبلیغات مسموم را خنثی كنند و اجازه ندهند اندیشه های اهل بیت مورد تحریف قرار گیرد.

مطالب مشابه