logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/22 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
سركنسول ايران اعلام كرد افزايش دو برابري زائران ايراني در عاشوراي امسال كربلا

سركنسول ایران اعلام كرد افزایش دو برابری زائران ایرانی در عاشورای امسال كربلا

سركنسول ایران در كربلای معلا چهارشنبه شب در پایان مراسم عاشورای حسینی ، گفت كه از میان حدود 6 میلیون زائر امسال عاشورا كه آمار آن را مقام های عراقی اعلام كرده اند، سهم ایران حدود 70 هزار زائر بوده كه نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته است.

مسعود حسینیان با بیان اینكه مراسم امسال تاسوعا و عاشورای حسینی نیز همانند سال های گذشته با شكوه و عظمت خاص برگزار شد، افزود، تعداد زائران ایرانی شركت كننده درمراسم امسال، نسبت به عاشورای سال گذشته، حدود دو برابر افزایش داشت.

وی درباره حضور كم سابقه جمعیت عزادار در روزعاشورا در كربلای معلی گفت : تراكم جمعیت در داخل حرم های مطهر و بین الحرمین و خیابان های اطراف بسیار چشمگیر بود، با اینحال گروه های خدمت رسانی به زائران از جمله مواكب با تمام توان خود از زائران و عزاداران پذیرایی كردند.

حسینیان تلاش مسئولان عراقی را در ارائه تسهیلات به زائران در مراسم عاشورای امسال بسیار خوب ارزیابی كرد و گفت نیروهای امدادی، مردمی و انتظامی در طول مسیرهای منتهی به حرمین و نیز داخل صحن ها ، در خدمت و راهنمایی زائران تلاش زیادی كردند.

سركنسول ایران در كربلا همكاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی و نهادهای مسئول با مسئولان ایرانی دراین مراسم را یادآور شد و از آن ابراز رضایت كرد.

چهارشنبه شب، پس از برگزاری شام غریبان و روشن كردن هزاران قطعه شمع در اطراف حرمین و خیابان ها و كوچه های كربلا، مراسم زیارت عاشورا پایان یافت و فرماندهی عملیات رافدین و الفرات الاوسط (فرات میانه) پایان عملیات امنیتی را 'با موفقیت كامل' اعلام كردند.

مراسم زیارت عاشورای امسال كربلا ، برغم تراكم كم سابقه جمعیت عزادار و زائر، بدون حادثه خاصی برگزار شد و مقام های عراقی اعلام كردند كه برای این مراسم حدود 6 میلیون نفر وارد كربلا شده اند.

مطالب مشابه