logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/22 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رايزني سفير ايران و استاندار كربلا درباره اربعين

رایزنی سفیر ایران و استاندار كربلا درباره اربعین

سفیر ایران و استاندار كربلا دوشنبه شب در كربلای معلا دیدار و به طور مفصل درباره روند فعالیت ها و برنامه ریزی ها در خصوص اربعین پیش رو بحث و تبادل نظر كردند.

حسن دانایی فر در ادامه پیگیری ها و سلسله نشست ها و جلسات با مقام های عراقی با هدف ارتقا و افزایش سطح خدمات و ایجاد تسهیلات در امور مربوط به زائران ایرانی كه قصد دارند اربعین امسال وارد عراق شوند، با عقیل الطریحی استاندار كربلا گفت وگو كرد.

در این دیدار كه در فضایی دوستانه و صمیمی برگزار شد، استاندار كربلا درخصوص هماهنگی ها و پیشبرد برنامه های نهادهای ایرانی قول مساعد داد.

وی ضمن اشاره به عظمت مراسم اربعین كه با مشاركت میلیون ها نفر از مسلمانان و حتی غیر مسلمانان برگزار می شود، از هماهنگی های نهادهای ایرانی و دستگاه های اجرایی استان كربلا ابراز رضایت كرد.

عقیل الطریحی همچنین گزارشی درباره روند تلاش ها و برنامه ریزی ها برای آماده سازی كربلا برای پذیرایی از میلیون ها زائر كه امسال پیش بینی می شود از اوایل ماه صفر حركت خود را به سمت كربلای معلا آغاز كنند، ارائه كرد.

در این دیدار طرفین همچنین نقطه نظرات خود را برای بهبود خدمات رسانی به زائران و افزایش ظرفیت ها بررسی كردند و مسائل متنوع مرتبط به این ایام را از جمله حمل و نقل، اسكان، تغذیه و نیز امور امنیتی و فرهنگی، مورد تبادل نظر قرار دادند.

دانایی فر در این دیدار ضمن تقدیر از میهمان نوازی دولت و ملت عراق و نیز مقام های استان كربلا بویژه استاندار عقیل الطریحی، استقبال و پذیرایی عراقی ها از زائران غیر عراقی را با توجه به شرایط خاص این كشور نمونه و ممتاز توصیف كرد.

وی، ضمن تشكر از هماهنگی ها و تعامل سال گذشته استانداری و دستگاه های اجرایی این استان برای خدمات رسانی بیشتر به زائران خارجی، بویژه زائران ایرانی، بر ادامه و استمرار این همكاری ها و تقویت آن برای اربعین امسال تأكید كرد.

دانایی فر در جریان سلسله پیگیری هایش كه از 3 ماه پیش به صورت فشرده كلید زده شده، روز یكشنبه با لوی الیاسری استاندار نجف نیز در این شهر دیدار و گفت وگو كرده بود.

نشست ستاد هماهنگی نهادهای ایرانی برای تسهیل زیارت اربعین حسینی به ریاست سفیر ایران در عراق صبح دوشنبه در نجف اشرف برگزار شد كه در آن نمایندگان و رؤسای نهادهای ایرانی مستقر در عراق گزارشی از آخرین اقدامات و نتایج فعالیت های خود را به این ستاد ارائه كردند.

گفته می شود، مراسم اربعین امسال از اوایل ماه (حدود 22 تا 24 روز آینده) با پیاده روی اهالی جنوب عراق به سمت كربلای معلی آغاز شود.

سال گذشته به گفته مقام های عراقی بیش از 20 میلیون نفر در مراسم زیارت اربعین شركت كردند.

مطالب مشابه