logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/20 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رئيس دانشگاه بين‌المللي امام رضا (ع) خبر داد: آموزش مديران و عوامل اجرايي مراسم اربعين در عراق

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) خبر داد: آموزش مدیران و عوامل اجرایی مراسم اربعین در عراق

خلیل‌زاده از برگزاری كارگاه‌های آموزشی و پژوهش‌های ویژه رویداد عظیم اربعین حسینی با همكاری رایزنی فرهنگی كشورمان در عراق خبر داد.

محمدعلی خلیل‌زاده، رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) و هیأت همراه با حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی كشورمان در عراق دیدار و گفت‌وگو كرد.

در این دیدار، خلیل‌زاده ضمن تشكر از تلاش‌های رایزنی فرهنگی كشورمان در راستای تأیید مدارك این دانشگاه از سوی وزارت آموزش عالی عراق، گفت: دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) از ظرفیت بسیار خوبی برای دانشجویان عراقی برخوردار است و می تواند تعاملات علمی ـ دانشگاهی خود را با دانشگاه‌های عراقی، بسط و توسعه دهد.

رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) ضمن اشاره به رویداد عظیم اربعین حسینی، گفت: بهبود سطح برگزاری این مراسم باشكوه از طریق برگزاری كارگاه‌های آموزشی ویژه مدیران و عوامل اجرایی و همچنین، انجام پژوهش‌های معطوف به این رویداد با همكاری رایزنی فرهنگی ایران در دستور كار قرار دارد.

وی ادامه داد: امید است از خلال برگزاری دوره‌ها و كارگاه‌های آموزشی زمینه همكاری دانشگاه امام رضا (ع) با دانشگاه‌های عراقی پیرامون این رویداد وحدت‌آفرین ایجاد شود.


رایزن فرهنگی كشورمان درعراق نیز دراین دیدار اظهار كرد: با توجه به اینكه دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) وابسته به آستان قدس رضوی در شهر مقدس مشهد واقع شده است، این موضوع شماری زیادی از دانشجویان عراقی را متمایل به ادامه تحصیل در این دانشگاه خواهد كرد و زمینه بسیار مثبتی را برای این دانشگاه جهت جذب دانشجویان عراقی فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اربعین به عنوان بزرگترین تجمع انسانی در سطح جهان، گفت: بدون شك نقش دانشگاه‌ها در بهبود و ارتقای سطح برگزاری این مراسم باشكوه نقشی بارز و تاثیرگذار است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اباذری ادامه داد: موضوعی كه باید از طریق گسترش تعاملات دانشگاه‌های ایران و عراق صورت پذیرد، برگزاری كارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی ویژه مدیران، صاحبان هیأت‌های مذهبی و عوامل اجرایی به ویژه در موضوعاتی چون آمارگیری، امداد و نجات و ... است.

وی افزود: رایزنی فرهنگی ایران درعراق برای همكاری با دانشگاه امام رضا (ع) در راستای برگزاری كارگاه‌های آموزشی ویژه مراسم اربعین با همكاری دانشگاه‌های عراقی آمادگی دارد.

مطالب مشابه