logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/19 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
تفاهم نامه همكاري سازمان حج و بانك انصار براي خدمات دهي به زائران عتبات

تفاهم نامه همكاری سازمان حج و بانك انصار برای خدمات دهی به زائران عتبات

تفاهم نامه همكاری میان سازمان حج و زیارت و بانك انصار در راستای توسعه زیرساخت های خدماتی زائران عتبات عالیات به امضا رسید.

این تفاهم نامه را آقایان مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج وزیارت و دكتر آیت ا... ابراهیمی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانك انصار امروز درمراسمی دراین سازمان امضا كردند.

مهندس اوحدی دراین مراسم امضای این تفاهم نامه همكاری میان سازمان حج و زیارت و بانك انصار را در راستای فعالیت مشترك برای ساماندهی خدمات دهی به زائران عتبات و توسعه زیرساختهای خدماتی در عراق عنوان كرد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه این دو مجموعه برنامه جامعی برای خدمات دهی به زائران ایرانی كه به عتبات اعزام می شوند و همچنین با توجه به امكانات اقامتی بانك انصار در شهرهای مقدس مشهد و قم به زائران عراقی كه به ایران سفر می كنند، خواهند داشت .

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب كه هدف گذاری سازمان حج و زیارت در سال 95 بر مبنای برنامه ریزی برای اعزام بیش از یك میلیون زائر به عتبات بوده است، گفت: با توجه به اعزام بیش از 480 هزار نفر به عتبات در نیمه اول امسال به این نتیجه می رسیم كه 90 درصد برنامه ما محقق شده وانتظار می رود عمده اعزام ها در شش ماهه دوم انجام شود.

مهندس اوحدی با اشاره به اینكه در ایام عرفه شاهد افزایش صد درصدی اعزام ها نسبت به زمان مشابه درسال گذشته بودیم، افزود: پیش بینی می شود در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) نیز افزایش صد در صدی زائران را شاهد باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت كشورمان بر لزوم برنامه ریزی در راستای توسعه اقتصادی موضوع زیارت تأكید كرد و گفت: درسالهای اخیر با توجه به درگیری و جنگ مردم عراق با تروریست های تكفیری، توسعه زیرساخت های رفاهی و خدماتی زائران در برنامه مردم و دولت عراق نبوده كه لازم است در این خصوص برنامه ریزی صورت پذیرد.

وی بانك انصار را یكی از شركای استراتژیك سازمان حج توصیف كرد كه 20 درصد از سهام شركت عمران و توسعه مهر و ماه را در راستای توسعه زیر ساختهای رفاهی و خدماتی زائران اعتاب مقدسه به خود اختصاص داده است.


اوحدی با بیان اینكه توسعه اعزام های زائران عتبات یكی از راهبردهای مورد توجه نظام است، گفت: بانك انصار با امضای این تفاهم نامه در كنار فعالیت اقتصادی خود در مسیر خدمات رسانی به زائران حسینی(ع) نیز گام برداشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت در توضیح پروژه های در حال اجرا در عراق برای خدمات دهی به زائران گفت: كارهای اجرایی هتل «كربلا الدولی» در كربلای معلی به پایان رسیده وهفته اول آبان ماه افتتاح خواهد شد ودرایام اربعین برای اسكان زائران بهره برداری می شود.

وی افزود: همچنین زائرسرای طریق القدس در مرز چزابه با ظرفیت 3 هزار زائر، در ایام اربعین افتتاح خواهد شد و پروژه هتل حضرت امیر(ع) در نجف اشرف با ظرفیت 770 تخت كه بزرگترین هتل زیارتی عراق و نگین شهرهای زیارتی آن كشور خواهد بود، پیشرفت فیزیكی 70 درصدی داشته كه امیدواریم اوایل سال 96 شاهد افتتاح آن باشیم، همچنین پروژه آشپزخانه صنعتی نجف نیز كه بانك انصار در آن مشاركت دارد، پیشرفت 60 درصدی داشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت یكی از اهداف امضای تفاهم نامه با بانك انصار را استفاده از ظرفیت های این بانك درمسیر خدمات دهی به زائران عراقی دركشوردانست و گفت: این اقدامات با مشاركت شركت شمسا و شركت های عراقی صورت خواهد پذیرفت تا با برنامه ریزی مناسب، خدماتی مناسب به زائران عراقی كه به ایران سفر می كنند، ارائه شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه ارائه تسهیلات به زائران عتبات عالیات را خدماتی در ذیل تفاهم نامه دو مجموعه بیان كرد و گفت: در آینده در قالب كمیته كارشناسی سازمان حج و زیارت و بانك انصار مكانیزم اجرایی برای ارائه تسهیلات به زائران عتبات عالیات توسط بانك تعریف خواهد شد.

در ادامه این مراسم دكتر آیت ا... ابراهیمی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانك انصار امضای تفاهم نامه با سازمان حج و قدم نهادن در مسیر خدمات دهی به زائران عتبات عالیات را گامی مثبت برای این بانك توصیف كرد و گفت: هر دو دستگاه در راستای ارائه خدمات به زائران خدمات متقابلی ارائه خواهند كرد.

وی از هماهنگی میان بانك انصار و بانك های عراقی برای خدمات دهی به زائران عتبات خبر داد و افزود: برخی از این اقدامات انجام شده و برخی دیگر در حال انجام است.

دكترابراهیمی اضافه كرد: ظرفیت های اقامتی بانك انصار در شهرهای مقدس مشهد و قم با برنامه ریزی های سازمان حج و زیارت به زائران عراقی كه به ایران سفر می كنند، خدمات ارائه خواهد كرد.

مدیر عامل بانك انصارگفت: دریك و نیم سال گذشته اقدامات مشترك خوبی میان سازمان حج و زیارت و بانك انصار در راستای خدمات رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) صورت گرفته است وبا این تفاهم نامه امیدواریم این همكاری ها افزایش یابد.

وی ابراز امیدواری كرد تا در آینده امكانات این بانك برای ارائه خدمات به زائران عتبات درایام اربعین و دیگر مناسبت ها افزایش یابد.
 

مطالب مشابه