logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/19 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت: همه كمك كنند تا مراسم اربعين به خوبي برگزار شود

نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت: همه كمك كنند تا مراسم اربعین به خوبی برگزار شود

ششمین جلسه كمیته اعزام اربعین حسینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسكر نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت امروز برگزارشد.

دراین جلسه كه رئیس سازمان حج وزیارت، دبیر ستاد مركزی اربعین و مسئولان و مدیران وزارتخانه های كشور و امور خارجه ، نیروی انتظامی ، شهرداری ، پلیس راهور،هلال احمر، صداوسیما، ستادبازسازی عتبات عالیات، گمرك، سازمان های میراث فرهنگی ، راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیریت بحران كشور و پلیس مهاجرت و گذرنامه شركت داشتند آخرین اقدامات صورت گرفته و تسهیلات فراهم شده برای سفر قانونمند زائران اربعین حسینی به عراق بررسی شد.

نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت در این نشست با تاكیدبراینكه سامانه سماح طبق مصوبه ستاد مركزی اربعین برای ثبت نام و صدور روادید زائران اربعین تعریف شده است لزوم برنامه ریزی مناسب برای خروج اتباع ایرانی و خارجی ازمرزهای كشورمان را خاطر نشان ساخت.

حجت الاسلام والمسلین قاضی عسكر از حاضران خواست تلاش كنند نواقص به حداقل برسد تا زائران اربعین با خاطری آسوده در این كنگره عظیم معنوی حضوریابند.

نماینده ولی فقیه تاكید كرد: تصمیمات اتخاذ شده درخصوص اعزام زائران باید قاطعانه اجراشود و همه كمك كنند مراسم اربعین به خوبی برگزار شود.

درادامه این جلسه آقای مهندس اوحدی رئیس سازمان حج وزیارت كارهای صورت گرفته در حوزه اعزام را ارزشمند خواند و گفت: اعزام زائران از طریق سامانه سماح ازبروزمعضلات سال های قبل در مرزها جلوگیری خواهد كرد و این امكان را فراهم می آورد تا خروج زوار در سه مرز مهران ، چزابه و شلمچه مدیریت شود.

آقای دكترآقابابایی دبیرستاد مركزی اربعین نیزدراین جلسه نوزده مورد توافق صورت گرفته با وزارت كشور عراق در حوزه كاری مراسم اربعین را یادآور شد و اظهار داشت: روندخوبی آغاز شده و برای سفر اتباع خارجی مقیم و اتباعی كه درایام اربعین وارد ایران می شوند تا به عراق بروند راهكارهای مناسبی پیش بینی شده است كه در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

دراین جلسه مقررشد با هدف برنامه ریزی هرچه بهتر اطلاعات تمامی زائرانی كه قصد دارند در ایام اربعین حسینی به عراق سفر كنند دراختیار سازمان حج وزیارت قرار گیرد.

این جلسه با ارائه گزارشی ازاحتمال افزایش زائران ایرانی درایام تاسوعا وعاشورای حسینی و اربعین امسال نسبت به سال گذشته وتوسعه فراگیری رادیو اربعین و افزایش فعالیت های رسانه ملی برای اطلاع رسانی به زائران اربعین ادامه یافت و نماینده ولی فقیه سرعت بخشیدن به اطلاع رسانی دربخش های مختلف را ضروری خواند و گفت: با تدابیر مناسب می توان بایكوت خبری ورسانه ای در جهان در خصوص اربعین را شكست وشرایط امروز دنیا نیز استفاده مطلوب از این كنگره عظیم رامی طلبد.

وی خاطر نشان كرد: درمراسم اربعین بحث شورو احساس باید به شعور تبدیل وارائه محتوا كنترل شود و از طرح مسایلی كه می تواند به وحدت حول محورامام حسین (ع) لطمه بزند پرهیز گردد.
 

مطالب مشابه