logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ارائه خدمات 24 ساعته پزشكي به زائران پياده اربعين

ارائه خدمات 24 ساعته پزشكی به زائران پیاده اربعین

رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینكه امسال در پیاده‌روی اربعین بین نجف و كربلا 11 چادر پزشكی برپا می‌شود، گفت: همچنین امسال متخصص قلب، عمومی، كادر پرستاری، امداد و نجات،‌خدمات آزمایشگاهی، نوار قلب و شوك الكترونیكی را خواهیم داشت.

دكتر سیدعلی مرعشی با بیان اینكه سازمان حج و زیارت نكات بهداشتی را در خصوص پیاده‌روی اربعین در بروشورهایی در اختیار زائرین قرار خواهد داد زیرا لازم است اطلاع‌رسانی گستره و مناسبی در این خصوص صورت گیرد، افزود: زائران توجه داشته باشند كه به دلیل گرمای هوا از مصرف مایعات زیاد غفلت نكنند و حتماً نزدیك غروب به چادر اقامت خود برگردند.

وی ادامه داد: زائران از كوله و كفش مناسب پیاده‌روی استفاده و از پیاده‌روی با پای برهنه پرهیز كنند. همچنین توجه داشته باشند كه مدت زمان پیاده‌روی به اندازه و مناسب باشد زیرا در غیر این صورت پا دچار زخم‌ها و تاول‌های زیادی شده و برای طی كردن ادامه مسیر با مشكل مواجه می‌شوند.

افزایش تعداد پزشكان برای پوشش امدادی مراسم اربعین امسال

رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاكید بر اینكه افرادی كه بیماری‌های زمینه‌ای همچون دیابت دارند حتما از كفش راهپیمایی مناسبی استفاده كنند، یادآور شد: پارسال یك هزار و 250 پزشك به مراسم اربعین اعزام شدند و امسال با توجه به افزایش تعداد زائران تعداد پزشكان را نیز افزایش داده‌ایم.

به گفته وی، امسال سعی كرده‌ایم نسبت به سال گذشته خدمات را با كیفیت بهتری ارائه دهیم به این صورت كه تعداد چادرها تیم پزشكی كم شده است اما از چادرها بزرگتر و خدمات باكیفیت‌تری استفاده می‌كنیم.

مرعشی گفت: امسال بین نجف و كربلا 11 چادر پزشكی برپا می‌شود همچنین امسال متخصص قلب، عمومی، كادر پرستاری، امداد و نجات،‌خدمات آزمایشگاهی، نوار قلب و شوك الكترونیكی را خواهیم داشت.

وی اعلام كرد: در هر چادر متخصص قلب و دیگر رشته‌ها، دستگاه الكتروشوك، نوار قلب و دستگاه آزمایشگاهی برای اخذ آزمایش‌های اولیه ازكسانی كه مشكل داشته یا دچار می‌شوند وجود خواهد داشت.

انتقال ۶ دستگاه اتوبوس آمبولانس به داخل عراق

مرعشی با تأكید بر اینكه امسال خدمات از كیفیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است، بیان كرد: ۶ اتوبوس آمبولانس را به داخل عراق منتقل كرده و ارائه خدمات چادرهای بهداشتی درمانی بین راه نجف و كربلا تخصصی تر خواهد بود.

وی عنوان كرد: بر اساس میزان مصرف دارو در اربعین سال گذشته و حضور بیشتر جمعیت در اربعین امسال، میزان داروها تخمین زده شده، خریداری و مراحل اداری را برای انتقال به كشور عراق طی می‌كند.

رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در باره ارائه خدمات امدادی به زائران به صورت 24 ساعته اظهارداشت: خدمات امسال برخلاف سال گذشته به صورت 24 ساعته ارائه شده و ارائه این خدمات از دهم صفر آغاز می‌شود.

مطالب مشابه