logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/13 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
تاكيد حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر برگام برداشتن درمسير امام حسين(ع)

تاكید حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر برگام برداشتن درمسیر امام حسین(ع)

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بهره گیری صحیح از مراسم عزادرای حضرت ابا عبدالله الحسین را ضروری خواند وگفت: باید خود را به اهدافی كه امام حسین از این نهضت عظیم داشت نزدیك نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر که درنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت سخن میگفت با عرض تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری و عزاداری حسین بن علی (ع) مسیرامام حسین را مسیر عزت و عظمت توصیف كرد و گام برداشتن در این مسیررا وظیفه شرعی همه پیروان اهل بیت دانست.

درادامه این جلسه میرمسعود حسینیان سركنسول جمهوری اسلامی ایران در كربلا از ابعاد فرهنگی ، آموزشی و سیاسی اربعین گزارش داد و با برشمردن مسایل میدانی این كنگره عظیم تصریح كرد: تلاش ها باید در راستای رفع نواقص و تقویت نقاط قوت متمركز شود.

سركنسول جمهوری اسلامی ایران در كربلا همچنین لزوم توجه به پر رنگ نگاه داشتن بعد مردمی ، پرهیز از اسراف درارائه خدمات و ایجاد توقع در زائران، تقویت بعد معنوی ، اطلاع رسانی وبیان آداب زیارت وبایدها و نبایدهای اربعین را خاطر نشان ساخت.

دراین جلسه بر لزوم ارتباط هرچه بیشتر میان حلقه های برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی در عراق و ایران تاكید و تصریح شد میزبانی مردم عراق دراین مراسم باید حفظ و راهكارهای تقویت آن مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكرنیزبا بیان اینكه مطالب و محورهای مورد بحث لازم است به ستاد مركزی اربعین منتقل وچاره اندیشی لازم هم صورت گیرد، افزود: در فرصت باقیمانده تا اربعین باید به صورت جدی آسیب ها مدنظر قرار گیرد تا امسال هم این مراسم به خوبی برگزار شود.

مطالب مشابه