logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
تلاش دشمنان براي شبهه‌افكني درمورد محرم و عاشورا

تلاش دشمنان برای شبهه‌افكنی درمورد محرم و عاشورا

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به تلاش دشمنان برای شبهه‌افكنی در مورد محرم و عاشورا، پرورش گروهك تروریستی داعش با ظاهر اسلامی را برای ضربه زدن به اسلام دانست

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسكرامروز(پنج شنبه) درگردهمایی یاوران حسینی كه با حضور مبلغان استان یزد در مسجد روضه محمدیه برگزارشد، مسئولیت مبلغان و سخنرانان را بسیار خطیر خواند وگفت: باتوجه به كتاب‌ها و منابع معتبری كه وجود دارد، لازم است علاوه برمطالعه، مطالب با محتوای مناسب به مخاطبان ارائه كرد و مراقب شیطنت‌های مغرضان نیزبود.

وی اظهار داشت:مجالس عزاداری، نوحه خوانی‌ها و سخنرانی‌ها امروز زیر ذره‌بین دشمن قرار دارد و ارائه برخی محتواهای نامناسب می‌تواند به دشمن در زمینه شبهه‌افكنی در مورد محرم و عاشورا كمك كند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینكه دشمنان در صدد تخریب اسلام به ویژه مكتب تشیع بوده اند، پرورش گروهك تروریستی داعش با ظاهر اسلامی را برای ضربه زدن به اسلام دانست.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر لزوم بالابردن سطح اطلاعات مردم در مورد مسائل شرعی، فقهی و سیره اهل بیت (ع) را یادآور شد وگفت: هر مطلبی می تواند بر مردم اثرگذار باشد بنابراین باید تلاش شود ضمن آگاهی بخشی و پیام رسانی مناسب، آنها را از توطئه های دشمنان آگاه كرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه جامعه امروز درمعرض آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته است، افزود: امروز اعتیاد، طلاق، بی‌حجابی و ... نگران كننده است و لازم است مبلغان از ظرفیت منابر برای پیشگیری و هشدار نسبت به این آسیب‌ها با بیان اثرگذار اقدام كنند.

وی تصریح كرد:: باید با تفكر و انجام فعالیتهای علمی و جدی در راستای كاهش این آسیب ها در جامعه تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم مخاطب شناسی توسط مبلغان و سخنرانان تاكید كرد و از حاضران خواست تلاش كنند محتوای متناسب با نیاز مخاطب به آنها ارائه دهند تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: روحانیان در خطبه های ماه محرم با پرداختن به این موضوع اجازه ندهند فاصله ای با اصل مكتب اسلام ایجاد شود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر با بیان اینكه باید در مداحی ها و بیان مصیبتها حرمت ها رعایت شود لزوم جلوگیری از طرح چنین مسائلی را خاطرنشان ساخت و گفت: از ارائه محتوای نادرست در عزادرای ها پرهیزوبا پیام رسانی مناسب هجمه ها خنثی شود.

مطالب مشابه