logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
هشدار فتا درباره سايت هاي غيرمجاز ثبت نام اربعين

هشدار فتا درباره سایت های غیرمجاز ثبت نام اربعین

رئیس مركز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در خصوص كلاهبرداری سایت های غیرمجاز و غیررسمی ثبت نام اربعین حسینی هشدار داد.


سرهنگ علی نیك نفس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بر اساس تجربه سال های گذشته ، تعدادی از سایت های غیررسمی و غیر مجاز با اهداف مجرمانه یا كلاهبرداری برای ثبت نام اربعین ایجاد می شوند.

وی با تاكید بر اینكه هموطنان حتما از طریق سایت رسمی سازمان حج و زیارت برای ثبت نام عتبات و اربعین اقدام كنند، گفت: راهنمایی های لازم از جمله تقاضای ویزا و دیگر مراحل از این طریق باید انجام شود.

سرهنگ نیك نفس با بیان اینكه احتمالا شركت ها و نهادهایی كه در زمینه گردشگری فعالیت می كنند نیز برای اعزام زائر به اربعین حسینی اقدام می كنند افزود: برای این كه این نهادها دچار جرائم نشوند تاكید ما بر آن است كه سایت های موازی و مشابه ایجاد نكنند بلكه از طریق سامانه رسمی ثبت نام را انجام دهند.

وی از هموطنان درخواست كرد: در صورت مشاهده سایتها و یا مواردی كه ثبت نام غیررسمی انجام می دهند حتما به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع دهند تا پیگیری های لازم انجام شود.

سرهنگ نیك نفس گفت: در سنوات گذشته اغلب افرادی كه بطور غیررسمی اقدام به ثبت نام كرده اند با مشكلات عدیده مواجه شدند یا مورد كلاهبرداری قرار گرفته اند.

رئیس مركز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: زمانی كه سایت غیررسمی و غیر مجاز اقدام به ثبت نام افراد می كند طبیعی است فرآیند صحیح انجام سفر ، دریافت ویزا و اقدامات مربوط به ساماندهی افراد ثبت نام شده اتفاق نمی افتد و مشكلات عدیده ای گریبانگیر فرد ثبت نام كننده است.

مطالب مشابه