logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
اجتماع موكب داران عراقي درحرم مطهر رضوي برگزارشد

اجتماع موكب داران عراقی درحرم مطهر رضوی برگزارشد

برای اولین بار درجمهوری اسلامی ایران اجتماع موكب داران اربعین عراق در حرم مطهر رضوی با هدف ارتباط مستقیم بین صاحبان مواكب عراقی و ایرانی برگزارشد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی الاربعین دراین اجتماع كه در تالار معاونت اماكن متبركه حرم مطهر برگزارشد آقای غضنفری دبیر كمیته فرهنگی اربعین كشور به حاضران خیرمقدم گفت و اظهار امیدواری كرد این اجتماع در این مكان شریف موجب خیروبركت برای زایران اربعین گردد.

در ادامه آقای بافنده مسئول طرح و برنامه حرم مطهر طی سخنانی اظهارداشت حدود 50هزار خادم درحرم مطهر در سه قسمت خدمات رفاهی – فرهنگی و ابنیه درحال خدمت هستند .

وی تعامل بین عتبات را تاكید تولیت آستان قدس دانست و افزود: سال قبل درمراسم اربعین خدام رضوی در قالب 7 موكب حضور داشتند و امسال هم این خدام درقالب بنیاد كرامت در راهپیمایی اربعین در عراق حضوری گسترده خواهند داشت .

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان سخنران اصلی این مراسم بود . ایشان ضمن خوش آمدگویی به موكب داران عراقی اظهارداشت : من حدود 8 تا 10 سال پیش كه در مراسم اربعین شركت كردم جمعیت مثل حالا زیاد نبود اما خوشبختانه هرسال كه می گذرد برشكوه و عظمت این مراسم افزوده می شود. آ

قای پناهیان افزود: یكی از پیش بینی های امام خمینی (ره) این بود كه بعد از صدام دوملت ایران و عراق حول حرمهای مطهر متحد می شوند و بحمدالله امروز این پیش بینی ایشان درست از آب در آمده است .

وی گفت : پایه اصلی معنویت مراسم اربعین موكب داران هستند زیرا هر زایری كه ازمراسم اربعین به كشور خود بازمی گردد به خاطر محبتی كه از موكب داران می بیند موجب تشویق مردم كشور خود برای حضور در این مراسم می شود. حجت الاسلام والمسلمین پناهیان افزود دوهفته پیش كه من خدمت حضرت آیت الله سیستانی بودم ایشان اعلام كردند ما تلاش می كنیم اربعین در عراق مردمی بماندو البته ما هم در ایران همین تلاش را داریم .

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به این كه حكام آل سعود مكه و مدینه و مراسم حج را غصب كرده اند گفت : ما می توانیم تمام انتظاراتی را كه از حج داشتیم ازجمله تامین منافع مسلمانان در عراق بدست آوریم .

وی خطاب به موكب داران عراقی گفت : شما در پذیرایی از گروههای میزبان ازكشورهای مختلف در مراسم اربعین اگر برنامه داشته باشید خوب است مثلا اگر كاروانی از سیاه پوستان آفریقایی بیایند وجذب پذیرایی و محبت شما شوند این ها دركشور خود تاثیر عمیقی روی سایر مسلمانان می گذارند. مشابه همین امر برای زایران آمریكای لاتین یا دیگر كشورها مفید است .

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در ادامه یادآورشد آقا امام زمان موقع ظهورمی فرمایند من فرزند امام حسینم و لذا ما باید تلاش كنیم با معرفی واقعی امام حسین (ع) به جهانیان زمینه را برای ظهور حضرت فراهم كنیم . ایشان درپایان از موكب داران خواست تا اگر قصوری در زایران اربعین مشاهده كردند عفو كنند .

وی گفت : ما اثر پیاده روی اربعین را به وفور در جوانهایمان دیده ایم . چه بسا جوانانی كه در این مراسم حضور یافتند و به بركت معنوی این مراسم دگرگون شده و برخی درصفوف مقدم دفاع از حرم شركت نموده و به خیل شهدا پیوستند.

این گزارش حاكی است در پایان این مراسم موكب داران عراقی ضمن تشكر از جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری برای ایجاد وحدت بین مسلمانان اخدمت به زایران اربعین را افتخاری بزرگ برای خود دانستند كه آن را با هیچ چیز عوض نمی كنند.

مطالب مشابه