logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/08 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
فرمانده نيروي انتظامي: در اربعين امسال بدون ويزا و گذرنامه معتبر امكان خروج از مرز امكان پذير نيست

فرمانده نیروی انتظامی: در اربعین امسال بدون ویزا و گذرنامه معتبر امكان خروج از مرز امكان پذیر نیست

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به تاكید دولت عراق و ضرورت رعایت قوانین از سوی نیروی انتظامی، در اربعین امسال نیز بدون ویزا و گذرنامه معتبر امكان خروج زائران از مرز وجود ندارد.

سردار حسین اشتری چهارشنبه شب در حاشیه دیدار با مراجع عظام تقلید در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان كرد: ما باید قوانین خود را در زمینه حضور زائران در مراسم اربعین حسینی رعایت كنیم و هر توافقی را كه با دولت عراق رسیدیم را نیز عملیاتی می كنیم و مسئولان عراقی نیز طبق سنوات گذشته، بر ارائه ویزا تاكید دارند.

وی ادامه داد: مردم از ابتدا باید به فكر تهیه ویزا باشند و كسانی كه مدارك نداشته باشند بازگردانده خواهند شد.

اشتری خاطرنشان كرد: هم اكنون وضعیت صدور گذرنامه بسیار خوب است و دفترهای صدور گذرنامه به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به مردم هستند و در چند روز قبل از اربعین نیز شیفت های خود را بیشتر وساعت كار را افزایش خواهیم داد.

وی به مردم توصیه كرد: تهیه ویزا و گذرنامه را برای روزهای پایانی نگذارند و از اكنون به فكر تهیه مدارك خود باشند و در سایت حج و زیارت نیزثبت نام كنند و بدانند بدون ویزا دولت عراق اجازه خروج زائران از مرز را نمی دهد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال دو میلیون تن از مردم ما زائران اربعین حسینی هستند و امنیت آنها در بین راه، در جاده ها و تسهیل در تردد رفت و برگشت بر عهده نیروی انتظامی است و با تجربه خوبی كه از گذشته داریم امسال میزبان مناسبی برای زائران هستیم.

اشتری در ارتباط با عزاداری های ماه محرم گفت: هماهنگی لازم بین نیروی انتظامی از كلانتری ها گرفته تا فرماندهان استان ها و شهرستان ها، صورت گرفته و امید است مراسم عزاداری محرم، بدون كوچترین مشكل برگزار شود.

وی ادامه داد: در ماه محرم به هیات های مذهبی و مردم كه دسته عزاداری دارند باید هماهنگی و همكاری خوبی با نیروی انتظامی داشته باشند و تمام تلاش ما برگزاری مراسم ها در نظم و امنیت كامل است.
سردار اشتری بیان داشت: امید است در ایام محرم دسته های عزاداری و هیات ها به گونه ای برنامه ریزی كنند كه مزاحمتی برای مردم و رانندگان خودروها نداشته باشند، در عزاداری ها حركاتی كه وهن مكتب اهل بیت (ع) است نیز انجام ندهند.

فرمانده نیروی انتظامی عصر چهارشنبه با سفر به شهر مقدس قم با برخی آیات و مراجع عظام تقلید دیدار كرد.

مطالب مشابه