logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/03 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
هم انديشي كاروان اصحاب رسانه هاي گروهي كشور در بِعثه مقام معظم رهبري در عراق

هم اندیشی كاروان اصحاب رسانه های گروهی كشور در بِعثه مقام معظم رهبری در عراق

در نشست رئیس ستاد عتبات دانشگاهیان و كاروان مدیران مسوول، سردبیران، خبرنگاران و عكاسان رسانه های گروهی كشور بانماینده بِعثه رهبری در عراق مسائل فرهنگی دانشجویان زائرعتبات عالیات بررسی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج ازكربلای معلا، در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عتبات دانشگاهیان با اشاره به استقبال بی سابقه دانشجویان برای اعزام به سفر كربلای معلا و بیان نمونه هایی از تحول فكری و رفتاری در دانشجویان ، از همكاری خوب بعثه مقام معظم رهبری ، سازمان حج وزیارت و شركت شمسا هم چنین اصحاب رسانه تشكر كرد و از آنان خواست در این حركت سازنده واثرگذار بیشترنقش آفرینی كنند

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در این دیدار با اشاره به نقش فراوان اصحاب رسانه در فرهنگ سازی جامعه گفت: امروز رسالت رسانه های داخلی بیش از همیشه خطیر و سنگین است چرا كه رسانه های بیگانه با تمام قوا به میدان آمده و جوانان ما را هدف گرفته اند.

نماینده بعثه رهبری در عراق با اشاره به جنگ رسانه ای در دنیای امروز اظهار داشت: در كربلا جنودشیطانی و جنودرحمانی در مقابل هم صف آرایی كردند وجنود رحمانی تمام زیبایی های كمال انسانی را به نمایش گذاشتند و جنود شیطانی از هیچ زشتی و پستی مضایقه نكردند.

وی تصریح كرد: امروز جریان حق وباطل در حال مقابله هستند، رسانه های استكباری وصهیونیستی با نیرنگ وتزویر، حقایق را وارونه جلوه می دهند و به جای آب زلال جوامع بشری را به سوی سراب سوق می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در بخش دیگری از سخنان خودگفت: اصحاب رسانه منبرهای بسیار پرمخاطب و گسترده در اختیار دارند و می توانند پیام های انسان ساز و آزادی بخش را به گوش جهانیان برسانند.

وی اهل بیت (ع) را پیام رسان واقعه عاشورا خواند وافزود: اگر زینب كبری وامام سجاد(ع) نبودند، دشمنان با زر وزور وتزویر قیام امام حسین(ع) را در كربلا مدفون می كردند.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی با اشاره به آثار معنوی فراوان اعزام جوانان دانشجو وفرهیختگان كشوربه عتبات عالیات خاطر نشان كرد: جوانان سرمایه كشورند و این سفر معنوی سرآغاز خوبی برای بیمه كردن جوانان در عرصه اعتقادی و وارد كردن آنان در كشتی نجات امام حسین (ع) است.

وی با تاكید بر اثر پذیری واثر گذاری نسل جوان ودانشگاهی اظهار داشت: باید تلاش شود تا زمینه حضورآنان در اماكن مقدس وزیارتی بیشتر گردد، زیرا آنان در فضای معنوی عتبات عالیات بسیار اثر پذیرند.

نماینده بعثه رهبری در عراق با تشكر از فعالیتهای ستاد عتبات دانشگاهیان خاطرنشان كرد: شاهد تحول اعتقادی و رفتاری جوانان بوده واعزام دانشجویان به كربلای معلا از ناب ترین واثرگذارترین برنامه های فرهنگی معرفت افزا است.

گفتنی است، دراین جلسه دوساعته كه درفضایی صمیمی برگزار شد نمایندگان رسانه های مختلف پشنهادات و نقطه نظرات خود را در مورد مسائل فرهنگی دانشجویان بیان كردند.

مطالب مشابه