logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/01 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
جلسه ستاد اربعين درسفارت جمهوري اسلامي ايران دربغداد

جلسه ستاد اربعین درسفارت جمهوری اسلامی ایران دربغداد

ستاد اجرایی اربعین با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران و دیگر اعضاء در سفارت ایران در بغداد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین در این جلسه آقای دانایی فر از تمام مسوولان مربوطه در كاظمین خواستند، تمام امكانات خود را برای استقبال از زائرین اربعین بكار گیرندتا زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام بتوانند ازاسكان و تغذیه مناسب در آن ایام بهرمند شوند.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا اباذری مسوول كمیته فرهنگی اربعین در عراق اظهار داشت: در اربعین امسال بیش از 100نفر روحانی در كاظمین و سامرا حضور دارند تا در تمام موكب ها و هیئات اقامه نماز جماعت مراسم سخنرانی ومعرفت افزایی و روایتگری در جمع زائرین به انجام شود.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام والمسلمین احمد احسانی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در كاظمین اظهار داشت: غیر از حرم مطهر چهار مكان جمعیتی بزرگ داریم، كه در این اماكن چادرهای گروهی برای برپایی نماز جماعت و برگزاری مراسم عزاداری و سخنرانی در نظر گرفته شده است .

وی افزود : در این مكان ها با حضور سخنرانان مطرح و راویان در راستای معرفت افزایی نسبت به ذوات مقدس ائمه معصومین علیهم السلام فعالیت خواهند كردند .

وی اماكن را خیابان امام علی علیه السلام حد فاصل خیابان محیط تا حرم مطهر،خیابان حضرت صاحب الزمان علیه السلام حد فاصل میدان شهید محراب و حرم مطهر، مسجد مقدس براثا و محلی نزدیك میدان جوادین علیهما السلام شارع محیط برشمرد .

وی تاكید كرد : با آماده شدن این فضا علاوه بر اسكان زائرین، محل مناسبی برای فعالیتهای فرهنگی خواهد بود كه قطعا با استقرار روحانیون اعزامی درطول شبانه روز برنامه های مطلوب فرهنگی برای زائرین به اجرا گذاشته خواهد شد.

مطالب مشابه