logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/07/01 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در گردهمايي غدير تا كربلا ويژه فرهيختگان حوزه و دانشگاه در سالن خاتم الانبيا حرم حسيني عنوان شد غدير برترين عيد و عاشورا احياگر غدير است

در گردهمایی غدیر تا كربلا ویژه فرهیختگان حوزه و دانشگاه در سالن خاتم الانبیا حرم حسینی عنوان شد غدیر برترین عید و عاشورا احیاگر غدیر است

در سالروز عید سعید غدیرخم گردهمایی فرهیختگان حوزه و دانشگاه در سالن خاتم الانبیا عتبه حسینی با حضور تولیت آستان مقدس سید الشهداء (ع) و با حضور 350نفر از فرهیختگان برگزار شد .

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی خاطر نشان كرد: پیامبرخدا (ص) علی (ع) را در مكانی نزدیك جحفه به عنوان ولی مسلمین معرفی كرد.

وی جریان غدیر را یك جریان پویا، مستمر، سازنده وجهت دهنده حركت كارون بشری دانست وافزود: حضرت علی (ع) در عالم واقع و ثبوت ولیّ خدا بود، چه كسی بپذیرید یا نپذیرد. پیامبراسلام این حقیقت را از طرف خداوند به مسلمانان در غدیر ابلاغ و اعلام نمود.

وی با اشاره به حدیثی از امام باقر(ع) ولایت را از اركان مهم اسلام برشمرد و اظهار داشت: هر عملی از اعمال مانند نماز، روزه، و حج در صورتی مورد قبول واقع می شد كه به دلالت ولیّ خدا باشد چون شرط قبولی اعمال پذیرش ولایت ولیّ خداست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عاشورا را احیاگر ولایت در غدیر خواند و افزود: پس از پیامبر افراد دنیاپرست، مغرض و جاهل دست به دست هم دادند ومسیر حركت جامعه اسلامی را تغییر دادند و مردم را از ولایت ولیّ خدا كه بزرگترین نعمت بود، محروم ساختند.

وی با اشاره به واقعه دردناك ومصیبت عظمای روز عاشورا در كربلا تصریح كرد: امام حسین (ع) احیاگر جریان ولایت درجامعه بود وقیام بی نظیر او برای جلوگیری از انحراف جامعه بود. آن قدر مسئله حائز اهمیت بود كه آن حضرت تمام هستی خود را برای آن فدا كرد.

وی با اشاره به دونوع اسلام اموی و علوی و در دروان فعلی اسلام ناب محمدی و آمریكایی، داعش را مولود این نوع اسلام خواند و به اشعاری كه یزید به صراحت نفی وحی كرده است، اشاره نمود.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی عقد اخوت را یكی از برنامه های عید غدیر خواند و افزود: تفرقه مشكل بزرگ جامعه اسلامی است و دشمنان از راه تفرقه اندازی و جنگ مذهب علیه مذهب اقتدار مسلمین را از بین می برند.

در پایان این این گردهمایی عقد اخوت جمعی توسط نماینده بعثه رهبری در عراق خوانده شد وآقای اسدالله عرب سرخی به مولودی خوانی پرداخت.

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دكتر رفیعی ویكی از اساتید دانشگاه پیرامون غدیر مطالبی را بیان كردند.

مطالب مشابه