logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/21 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
با هدف بهره معنوي و شركت زائران در مراسم روز عرفه برنامه هاي مراسم عرفه در كربلا و نجف اعلام شد

با هدف بهره معنوی و شركت زائران در مراسم روز عرفه برنامه های مراسم عرفه در كربلا و نجف اعلام شد

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مسوول بِعثه مقام معظم رهبری در عراق، برنامه های مراسم روز عرفه در شهرهای كربلای معلا و نجف اشرف را اعلام كرد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در گفتگویی اهمیت روز عرفه اشاره كرد و گفت: در حدیث آمده است كه خداوند در روز عرفه اول به زائران سیدالشهدا نگاه كرده و آنان را مورد مرحمت قرار می دهد، سپس به میهمانان خود در عرفات نگاه می كند وحوائج آنان را برآورده می سازد.

وی افزود: زیارت سیدالشهدا در روز عرفه براساس روایتی دیگر از وسایل الشیعه معادل یك میلیون حج با امام زمان (عج) و یك میلیون عمره با رسول الله (ص) است. بنابراین زیارت امام حسین (ع) در روزعرفه اهمیت فراوانی دارد.

وی تصریح كرد: دعای عرفه اگر چه دارای ثواب زیادی است، اما آن چیزی كه در روایات برآن تاكید فراوان شده زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه است.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی در ادامه گفت: مراسم دعای عرفه امسال در دو مكان در كربلا ونیزدر نجف، در مسجد كوفه برگزار می شود.

وی از زائران خواست تا با نظم و انضباط در این مراسم شركت و حتما قوانین كشور میزبان را رعایت كنند.همچنین همكاری لازم را با خدام عتبات عالیات داشته باشند.

مطالب مشابه