logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/20 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در گردهمايي دانشگاهيان در كربلا عنوان شد آداب زيارَت در مقدار پاداش آن نقش فراواني دارد

در گردهمایی دانشگاهیان در كربلا عنوان شد آداب زیارَت در مقدار پاداش آن نقش فراوانی دارد

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در شهر كربلا در همایش احلی من العسل كاروان های دانشگاهیان تهران، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی به بیان روایاتی درباره حضرت اباعبد الله الحسین (ع) و جنبه هایی عمیق از آداب زیارت حضرت سید الشهدا پرداخت.

جت الاسلام حسین بهجتی، ضمن آرزوی برداشتن توشه معنوی دراین سفر برای حاضران ، به ذكر این راویت پرداخت كه راوی می گوید: خدمت نبی مكرم اسلام (ص) نشسته بودم كه امام حسین (ع) در آن زمان كودك بود وارد شد و به جدش سلام كرد.

وی تصریح كرد : پیامبر به فرزندش اباعبدالله گفت: سلام برتو ای زینت آسمان ها و زمین. راوی می گوید من تعجب كردم و به حضرت عرض كردم كه آیا از شما زیباتر در خلقت هست؟ شما حسین (ع) را زینت آسمان ها خطاب كردید و پیامبر (ص) خطاب فرمود: حسین بالاتر و شناخته شده تر از زمین در آسمانهاست .

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در شهر كربلا در ادامه بخشی از آداب زیارت امام حسین (ع) را بیان و تصریح كرد: نكته ای از آداب زیارت هست كه هركاری انسان بخواهد انجام بدهد آداب دارد. زیارت و مسافرت و مجلس رفتن و همه كارهای انسانی آداب خودش را دارد كه اگر مراعات نشود ناقص است.

وی افزود : زیارت امام حسین (ع) آداب خاص خودش را دارد. بعضی آدابی كه بعضی از ائمه دیگر ممكن است، در زیارتشان نداشته باشند. یكی از آنها كه در كامل الزیارات وارد شده این است كه زائر قدمها را آرام بردارد، نزدیك در حرم كه رسید بایستد. وقتی ایستاد هفت بار تكبیر بگوید. و هفت بار حمد خداوند را بگوید و هفت بار سبحان الله بگوید. بعد از این هم هفت بار اجابت كند.

در پایان این مراسم هدایایی به رسم یادبود تقدیم دانشگاهیان شد

مطالب مشابه