logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/16 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مازندرانی ها نائب الزیاره شهدای مدافع حرم در اربعین حسینی می شوند

مازندرانی ها نائب الزیاره شهدای مدافع حرم در اربعین حسینی می شوند

حجت الاسلام یوسف یوسف پور در سومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین : امسال طرح نیابت زیارت شهدا در مراسم اربعین حسینی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین ، -رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین مازندران گفت: مازندرانی های مشتاق اربعین حسینی امسال نائب الزیاره شهدای مدافع حرم می شوند.

حجت الاسلام یوسف یوسف پور روز دوشنبه در سومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین در سالن جلسات حج و زیارت استان افزود : امسال طرح نیابت زیارت شهدا در مراسم اربعین حسینی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه انجام می شود.

او ادامه داد : در این طرح هر یک از زائران می توانند با انتخاب یک شهید مدافع حرم معرفی شده از سوی بنیاد شهید و با دریافت عکس شهید ، نائب الزیاره آن شهید باشند.

استان مازندران با تقدیم 33شهید مدافع حرم بیشترین شهید را در کشور تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین مازندران با اشاره به برگزار نشدن فریضه حج تمتع در سال جاری ، گفت : اربعین حسینی امسال برای نظام ویژه و مهم است و دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری به اربعین حسینی توجه خاصی کرده است.

وی اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزش توجیهی برای اعضای گروه های ستاد اربعین شامل مداحان و مبلغان و زائران از برنامه های جدی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین مازندران است.

وی با بیان این نکته که مردمی کردن برنامه های فرهنگی کاروان پیاده اربعین حسینی مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: همسو با این رویکرد ، دفتر نمایندگی بعثه رهبری در حج و زیارت از تمام ظرفیت های دستگاه های اجرایی برای مهیا کردن این سفر بکار گیری می کند.

 

مطالب مشابه