logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/14 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در فضايي معنوي و قرآني برگزار شد ديدار حافظان قرآن با نماينده بِعثه رهبري در عراق

در فضایی معنوی و قرآنی برگزار شد دیدار حافظان قرآن با نماینده بِعثه رهبری در عراق

در فضایی معنوی و قرآنی 40 نفر از حافظان مدرسه قرآنی سفیران بهشت شهرستان ابركوه یزد با نماینده بِعثه مقام معظم رهبری درعراق دیدار كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به نقل از پایگاه خبری حج از كربلای معلا، در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی طی سخنانی قرآن را ادبستان خدا دانست وگفت: قرآن كتاب زندگی وتنها نسخه شفا بخش بشریت است.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به این كه قرآن برای عموم انسان ها نازل شده اما بهره حقیقی را تنها پرهیزكاران می برند، افزود: خداوند همه انسان ها را مشمول رحمت عامه خود قرار داده است، اما تنها پرهیزكاران بر سر سفره رحمت خاصه خداوند می نشینند. چون آن ها به وسیله رحمت عامه خود را به رحمت خاص كه رستگاری است، نائل می كنند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق حافظان قرآن را سرمایه های ارزشمند معنوی كشور دانست وافزود: در قیامت خطاب به اهل قرآن می شود، بخوانید و به اندازه آن ظرفیت قرآنی خود به درجات عالی بهشت وارد شوید.

وی با تأكید بر لزوم برنامه ریزی هرچه بهتر برای ترویج تلاوت، حفظ، ترجمه و تفسیر قرآن خاطر نشان كرد: بیشترین مشكلات جوامع اسلامی از دوری با فرهنگ قرآن است و راه نجات تنها درسایه تمسك وعمل به قرآن است.

وی قرآن را كتاب بصیرت، نور و شفا خواند وافزود: عمل به قرآن انسان را بصیر می كند و حافظان و عاملان به قرآن در ظلمت ها و فتنه های روزگار ضلالت نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی با آرزوی توفیق برای این گروه قرآنی اظهار داشت: امیدواریم روزی بیاید كه همه انسان ها عامل به قرآن و حافظ آن باشند .

در پایان این مراسم از حافظان جوان تقدیر و هدایای متبرك تقدیم آنان شد.
 

مطالب مشابه