logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/09 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
دومين جلسه هماهنگی مراسم اربعين در بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار شد

دومین جلسه هماهنگی مراسم اربعین در بعثه مقام معظم رهبری در كربلا برگزار شد

دومین جلسه هماهنگی مراسم اربعین با هدف هماهنگی وبررسی مقدار وكیفیت خدمات اجرایی و فرهنگی به زائرین در كربلای معلا برگزارشد.

دومین جلسه هماهنگی مراسم  ستاد اربعین با حضور سركنسول جمهوری اسلامی ایران و سایر ارگان های ایرانی مستقردركربلای معلا در بعثه مقام معظم رهبری تشكیل شد.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری درعراق دراین جلسه ، مراسم اربعین را بزرگترین تجمع و رویداد فرهنگی جهانی دانست وگفت: سفره اربعین گسترده ترین سفرها در جهان است كه نظیر ندارد، این رویداد مهم فرصت بسیار عظیمی، برای تبیین فرهنگ حسینی و ارائه آن به جهانیان است.

وی با تحسین وتقدیراز میزبانی مردم شریف عراق تاكید كرد: مراسم اربعین با محوریت نظر مرجعیت، میزبانی و تكریم مردم انجام شود.

حجت الاسلام نجفی روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه مسئول فرهنگی ستاد اربعین در عراق، حجت الاسلام والمسلمین اباذری رایزن فرهنگی كشورمان و در ایران حجت الاسلام والمسلمین دكتر احمدی است افزود: برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته وكمیته های ویژه ای برای انجام كارها تشكیل شده است.

در ادامه این جلسه میر مسعود حسینیان سركنسول جمهوری اسلامی ایران در كربلا گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه داد و گفت: كار فرهنگی اربعین از تهران آغاز شده است و ما جلسات خوبی را با استانداری و مركز بهداشت و درمان كربلا برگزار كرده ایم.

وی تصریح كرد: صداو سیما از الان باید فرهنگ سازی كند و افرادی كه توانایی حضور در مراسم اربعین را ندارند، منصرف شوند، پیاده روی اربعین كاری سخت و دشوار است.

وی یادآور شد: باید مراقبت كرد پیاده روی اربعین به صورت تفریح در نیاید و جنبه زیارتی، معنوی و معرفتی آن رعایت شود.

در این جلسه هریك از اعضاء نقطه نظرات خود را بیان كردند و مقرر شد، كمیته ها برنامه ها را پیگیری كنند و در آینده ای نزدیك جلسه ای با حضور سفیر ایران در عراق برگزار شود.

مطالب مشابه