logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/09 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
نجفي روحاني: اساتيد دانشگاه جايگاه رفيع درفرهنگ سازي جامعه دارند

نجفی روحانی: اساتید دانشگاه جایگاه رفیع درفرهنگ سازی جامعه دارند

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی دردیدار با دانشگاهیان قم، مقدار دریافت اجر و پاداش را به میزان معرفت به امام معصوم (ع) دانست و در مورد حقیقت معرفت با اساتید به هم اندیشی پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی با عنوان پرسشی مبنی بر این كه حقیقت معرفت ومراتب آن وبا علم چه فرقی دارد؟ وچگونه زیارت امام حسین(ع) به منزله زیارت خدا در عرش است را، مورد هم اندیشی با اساتید قرار دادو سپس هریك از اساتید نقطه نظرات خود را پیرامون معرفت و مراتب معرفت و فرق آن با دانش را بیان كردند.

وی معرفت را فوق دانش برشمرد و گفت: معرفت یك نوع بینش، شهود و علم توام با باور و اعتقاد است.

وی با بیان اینكه مراد از عرش مركز استیلا و قدرت خداوند است ، افزود: از در نظام هستی هرگونه فیض، خیر و بركتی از مسیر حجت و ولی خدا به انسان ها واصل می شود. حتی خود معرفت هم كه فیض بزرگی است، راه كسب مسیر اهل بیت در ادعیه وارده مانند مناجات شعبانیه و دعای ابوحمزه،و عرفه به ما رسیده است.

حجت الاسلام نجفی روحانی امام حسین (ع) را آیینه تمام نمای خداوند و مظهر اسمای حسنای الهی خواند و گفت: امام حسین (ع) انسان كامل و خلیفه الهی است كه واسطه فیض درتكوین وتشریع است.

وی همچنین امام حسین را ثارالله، یدالله و دردانه عنوان كردو تصریح كرد: امام حسین (ع) دین خدا را با اهدای همه هستی خود زنده كرد و شهادت را در عاشورا برای احیاء خط ولایی را كه پیامبر(ص) در غدیر به دستور خداوند برای عموم تعیین كرده بود، انتخاب نمود.
وی خاطر نشان كرد: درك حقیقت امام حسین (ع) برای انسان های عادی بسیار مشكل بلكه شاید محال باشد، هركس به اندازه ظرف وجودی اش مرتبه ای از آن را دریافت می كند و از آن بهره می برد. انسان كامل همه را دریافت می كند.

نجفی روحانی واقعه عاشورا را در تاریخ بی نظیر خواند و از اساتید دانشگاه ها خواست تا با تامل و ژرف نگری وجامع بینی درس ها و عبرت های واقعه عاشورا را به دانشگاه ها منتقل كنند.

وی با اشاره به نقش بسیار مهم استاد در تحول فكری دانشجو خاطر نشان كرد: اساتید دانشگاه هم جایگاه رفیع وهم مسوولیت خطیری در فرهنگ سازی جامعه دارند.

در پایان هدایای متبرك حرم سیدالشهدا (ع) از سوی نماینده بعثه مقام معظم رهبری تقدیم اساتید دانشگاه ها شد.

مطالب مشابه