logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/04 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ديدار مسئول نمايندگي بـعثه رهبري در خراسان شمالي با ائمه جمعه اين استان

دیدار مسئول نمایندگی بـعثه رهبری در خراسان شمالی با ائمه جمعه این استان

حجت الاسلام ابوالفضلی در دیدار با ائمه جمعه استان خراسان شمالی خواستار اطلاع رسانی به زائران اربعین و مردم درباره نحوه مشاركت در این مراسم شد.

حجت الاسلام محمد رضا ابوالفضلی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان شمالی در جمع ائمه جمعه این استان طی سخنانی با اشاره به اهمیت حماسه اربعین حسینی اظهار داشت: با هدف حضور حداكثری مشتاقان در این مراسم، ستاد اربعین با مشاركت نهادهای دولتی و غیر دولتی استان تشكیل شده است.

در این نشست كه آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی نیز حضور داشت حجت الاسلام ابوالفضلی اقداماتی را كه ائمه جمعه می توانند برای برگزاری باشكوتر كنگره عظیم اربعین حسینی انجام دهند برشمرد و افزود: ائمه جمعه و روحانیون علاوه بر پرداختن به ابعاد مختلف این مراسم در خطبه های نمازجمعه ، در مورد نحوه مشاركت زائران ومردم اطلاع رسانی نموده و برای رفع آسیب های احتمالی اقدام كنند.

وی همچنین از ائمه جمعه استان خواست با توجه به نزدیك شدن به سالگرد شهدای منا نسبت به برگزاری مراسم بزرگداشت این عزیزان و مراسم دعای عرفه در مصلاهای نمازجمعه اهتمام ورزند و مردم را از بی كفایتی و سوء مدیریت آل سعود در حج گذشته و كارشكنی در حج امسال زائران ایرانی آگاه سازند.

مطالب مشابه